![]() |
Російські інтернет-ЗМІ зобов’язали видаляти “шкідливі” коментарі |
Роскомнадзор визначив порядок повідомлення інтернет-ЗМІ про необхідність видалити або відредагувати коментар читача, якщо відомство вважає коментар таким, що суперечить законодавству. Відповідний наказ затвердив 6 липня голова Роскомнадзора Сєргєй Ситніков.
Відповідно до затвердженого порядку, у випадку, якщо Роскомнадзор виявить у коментарях читачів інтернет-ЗМІ ознаки зловживання свободою інформації, відомство направляє до редакції прохання видалити або відредагувати коментар одночасно по електронній пошті і факсом. По телефону спілкуватися з редакцією відомство відмовилося.
Лист надсилається одночасно за кількома адресами: загальною адресою редакції, адресою головного редактора й іншим адресами, заявленим на сайті.
Роскомнадзор зайнявся моніторингом коментарів після постанови пленуму Верховного суду з роз'ясненням закону "Про ЗМІ". Зокрема, постановою було затверджено, що Роскомнадзор має повне право робити попередження інтернет-сайтам, зареєстрованим як ЗМІ, у випадку якщо вони відмовляються виконати вимогу відомства видалити або відредагувати коментар читача "в розумний термін". Розумним Роскомнадзор визнав термін у 24 години.
Через добу непокори відомство виносить офіційне попередження.
Тим часом, на думку фахівців, термін, встановлений Роскомнадзором, не може бути забезпечений більшістю інтернет-ресурсів, які не володіють службою моніторингу всіх коментарів.
Рішення про те, що за коментарями на сайтах інтернет-ЗМІ зможе стежити Роскомнадзор, було прийнято пленумом Верховного суду в червні 2010 року. Згідно з цим рішенням, коментарі користувачів не повинні проходити премодерацію, проте Роскомнадзор отримав право попереджати ЗМІ про ознаки екстремізму в опублікованих коментарях.
Після прийняття цього рішення Роскомнадзор вже звертався до агентств "Дейта" і АПН і зажадав від них видалення коментарів користувачів. "Дейта" стерла коментар, що викликав нарікання, а АПН, співробітники якого не відреагували на звернення, отримало офіційне попередження від Роскомнадзора.
Від “Аратти”. З іншого боку, що стосується України, було б непагано запровадити подібний моніторинг для тих інтернет-ЗМІ, які штучно піднімають свій рейтинг шляхом утримання "штатних" коментаторів, які влаштовують словесну діарею-"перестрілку" в коментарях до публікацій, особливо по лінії "хахол"-"кацап".