Щоб догодити російському громадянину Гундяєву, столична рада порушила регламент |
Київська міська рада перейменувала частину вулиці Івана Мазепи в Лаврську. За зміну назви проголосували 64 депутати із 61 необхідних. Голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригінець говорить, що ухвалення постанови відбулося з порушенням регламенту. Представники київської громадськості теж виступають проти перейменування, адже саме на цій вулиці знаходиться кілька храмів, побудованих саме за сприяння відреченого від церкви гетьмана Мазепи.
Частина вулиці Івана Мазепи, а саме ділянка від площі Слави до площі Героїв Великої Вітчизняної війни тепер має назву Лаврська. В четвер так вирішила Київрада, незважаючи на протести.
Представники кількох десятків громадських організацій, митці та вчені принесли до міськради звернення з закликом відмовитися від перейменування. Також близько 150 осіб пікетували вранці будівлю КМДА.
Активісти: Перейменування вулиці – подарунок Кирилу
Активістка акції «Мазепа-Forever», Ганна, заявила Радіо Свобода, що таке рішення Київрада ухвалила під політичним тиском. «Міська рада не звернула уваги навіть на Комісію, яка була проти цього в Київраді. Зрозуміло, якщо вони таке рішення прийняли, порушивши декілька регламентних процедур у Київраді, то є певний політичний тиск на депутатів Київської міської ради. Видно, що вони дійсно поспішали зробити подарунок до приїзду Патріарха Кирила в Україну», – наголошує активістка.
Російський патріарх має приїхати в Україну 20 липня. У червні українські ЗМІ повідомляли, що Патріарх Кирило звернувся до КМДА з проханням перейменувати вулицю Мазепи, де розміщена Києво-Печерська лавра, на вулицю Лаврську.
Та в Московському патріархаті від таких заяв відхрещуються. Голова інформаційного відділу Московського патріархату Володимир Легойда заявив, що Кирило офіційно не звертався до української влади з таким проханням. Щоправда, він відразу ж додав, що Російська православна церква завжди поділяла думку, що вулиця, яка веде до Лаври, має називатися Лаврською.
Заступник голови КМДА Віталій Журавський запевнює Радіо Свобода, що з проханням перейменувати вулицю до нього зверталися саме українські православні віряни. «До мене як до депутата Київради звернулися віряни, і священики, і монахи. І ця тема не нова, ще в 2007 році до Київради були направлені звернення громадськості Києва, і звернення священного синоду Української православної церкви про перейменування вулиці Січневого повстання на вулицю Лаврську, – каже Журавський. – Тому було б справедливо перейменувати частину вулиці Івана Мазепи на Лаврську, адже саме тут знаходиться головна святиня України – Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра».
Пропозиція перейменувати не пройшла усіх необхідних комісій – Бригінець
Натомість бютівець Володимир Бригінець, голова Комісії Київради з питань культури і туризму, вказує на порушення у процедурі перейменування вулиці Івана Мазепи. «Безумовно рішення було внесено з порушенням регламенту, оскільки воно не пройшло профільні комісії з питань місцевого самоврядування, культури та туризму, а також комісію з питань перейменувань. Це ті комісії, які завжди попередньо проходять аналогічні питання», – пояснює депутат Київради.
Бригінець наголошує : Фракція блоку Черновецького (до якої до речі належить і Віталій Журавський), колись дружно голосувала за те, щоб за «вказівкою» Президента Ющенка в Києві з’явилася вулиця Мазепи. Тепер фракція чинного мера так само дружно проголосувала за те, щоб вона стала Лаврською.