- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
“Невидима горила” повернулася: експеримент для перевірки уваги. Відео
Психологи повторили експеримент 10-річної давнини під назвою “Невидима горила”, який наочно демонструє особливості концентрації уваги людини.
Перше дослідження проводилося наприкінці 1990-х років американським професором психології Деніелом Саймонсом. Волонтерам пропонували подивитися відео, на якому дві групи людей - одні з них одягнені в чорне, інші в біле - передають один одному баскетбольні м'ячі. При цьому ставилося завдання порахувати, скільки пасів зробили гравці в білому.
Увага! Щоб взяти участь в експерименті, радимо спочатку подивитися відео і порахувати, скільки пасів зробили гравці в білому, а вже потім читати текст далі.
Під час гри у кадрі на кілька секунд з'являвся чоловік в костюмі горили. Психологи виявили, що майже половина волонтерів, які дивилися відео, навіть не помітили, як "горила" встала перед камерою, постукала себе у груди і непоспішаючи пішла.
Це відео тепер так широко відомо, що багато людей, коли їх просять порахувати баскетбольні передачі, вже заздалегідь шукають горилу. Саймонс вирішив використати це на свою користь.
У повторному експерименті вчений зміг довести, що люди, які очікують екстраординарних подій в кадрі, ще більш неуважні і частіше пропускають зміни, що відбуваються паралельно, аніж ті, хто нічого не очікує і просто виконує завдання.
Цього разу знову близько половини з тих, хто ніколи не бачив і не чув про відео з горилою, пропустили горилу в новому відео. Усі, хто знав про вихідне відео, помітили горилу в цьому експерименті. Однак це не допомогло їм краще виявляти інші непередбачені ситуації.
Тільки 17% з тих, хто були знайомий з оригінальним відео "Горила", помітили одну чи дві непередбачувані події, які сталися одночасно з появою горили - вихід одного з гравців та зміна кольору завіси. У той час як 29% з тих, хто не був знайомий з оригінальним відео, помітили одну з двох подій.
Нове відео "The Monkey Business Illusion" стало зіркою Інтернету і фіналістом травневих змагань на Найкращу ілюзію року Товариства невральних досліджень (Neural Correlate Society). Зараз "Невидимій горилі" навіть присвячений власний сайт, на якому продаються відео і різні предмети з її зображенням.
Раніше науковці дійшли висновку, що стрес знищує пам'ять на клітинному рівні.