Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Підняття цін на газ для населення є замилюванням очей МВФ

Економіка 5741 перегляд

Опубліковано - 28.07.2010 12:22 | Всі новини | Версія для друку

 Підняття цін на газ для населення є замилюванням очей МВФ
Підняття цін на газ для населення є замилюванням очей МВФ
Сьогодні у Вашингтоні Рада директорів Міжнародного Валютного Фонду розгляне питання затвердження нової кредитної програми для України. Йдеться про близько 15 мільярдів доларів на 2,5 роки.

Уряд сподівається, що отримає ці гроші на «забезпечення макроекономічної стабільності», бо виконав одну з головних умовов кредиторів, припинив субсидії на газ для населення. Однак на думку деяких експертів, Київ намагається ввести Міжнародний Валютний Фонд в оману, бо про жодну реформу не йдеться.

Умовою для надання кредиту Міжнародного Валютного Фонду для України були серед іншого, скорочення дефіциту державного бюджету за рахунок припинення енергетичних субсидій. Україна має скоротити дефіцит бюджету до 5,5% ВВП цього року і 3,5% наступного.

Окрема позиція в переговорах стосується компанії «Нафтогаз», яка повинна скоротити свій дефіцит до одного відсотка ВВП цього року і не мати жодного дефіциту наступного року. З 2009 року, відтоді, коли Україна почала купувати газ за європейськии цінами, ця компанія тримається на плану лише за рахунок переказів з бюджету. Щоб досягнути цих цифр, уряд має провести складні і непопулярні реформи, яких уникали усі попередні українські уряди, включно з реформою енергетичного сектора.

Про реформи не йдеться

Але на думку одного з найавторитетніших експертів по Україні, керівника програм з Росії та Євразії Королівського інституту міжнародних відносин Джеймса Шерра, про жодні реформи українському урядові не йдеться. Адже після «харківських угод» Україна так і не отримала ринкової ціни на газ, яка є передумовою будь-яких реформ в енергетиці, вважає Джеймс Шерр.

«Український уряд робить вигляд, ніби він виконав ключову умову МВФ у тому, що він скасовує енергетичні субсидії для звичайних споживачів. Але насправді трапилося зворотнє, після «харківських угод» субсидії поширилися на всю країну. Це – зовсім не те, чого хотів МВФ, коли казав, що потрібно поступово підняти ціни для споживачів до рівня ринкових цін», – каже британський експерт.

Згідно з домовленостями між президентами України і Росії, досягнутими у Харкові у березні нинішнього року, Україна отримуватиме російський газ за ціною, нижче ринкової, в обмін на продовження перебування російського Чорноморського Флоту в Криму на 25 років.

Тим часом, інвестори передбачають, що МВФ все ж таки затвердить новий кредит для України, що має відкрити їй двері до приватних позичальників, які боялися банкрутства Києва. Позички українським клієнтам є одними з найбільш ризикованих в Європі, але і можливі прибутки від них також серед найвищих.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.