Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сосиски викликають рак

Охорона здоров`я 8891 перегляд

Опубліковано - 5.08.2010 03:58 | Всі новини | Версія для друку

Сосиски викликають рак
Сосиски викликають рак
Вживання в їжу м’ясних продуктів, таких як сосиски, ковбаса і бекон, підвищує ризик раку сечового міхура майже на 30%.

Американські вчені з Національного онкологічного інституту в Роквіллі (National Cancer Institute in Rockville) проаналізували результати опитування 300 тисяч чоловіків і жінок у віці від 50 до 71 року. За учасниками спостерігали протягом восьми років на предмет пристрасті до м'ясних продуктів і ризику захворювання на рак. У 854 осіб був виявлений рак сечового міхура. А у тих, у чиїй дієті вміст нітритів та нітратів було найвищим, ризик раку був на 28-29% вище.

Шкода перероблених м'ясних продуктів, таких як сосиски, ковбаси, шинки, бекон та їхні аналоги у вакуумній упаковці, обумовлена тим, що консерванти, які додаються в процесі виробництва, певні види солей, нітрати та нітрити натрію при контакті з соляною кислотою шлунка утворюють карцерогенну речовину нітрозометіланілін N-нітрозо (N-nitroso), пояснюють автори дослідження на чолі з доктором Амандою Крос.

Результати дослідження американських учених опубліковані в онлайн-журналі Американського онкологічного товариства (American Cancer Society).

Торішнє дослідження оксфордських вчених доводило, що зменшення споживання м'ясних продуктів може майже в два рази знизити ризик розвитку деяких видів онкології, включаючи рак сечового міхура. Схожі результати публікувало і «Європейське проспективное дослідження раку та харчування» 2005 року: ті, чий раціон включає дві порції червоного і переробленого м'яса щодня, на третину підвищують ризик розвитку раку товстого кишечника.

Розповсюджений харчовий барвник E-128, який додають у сосиски і гамбургери, також може призводити до виникнення раку. Про це в 2007 році повідомило Європейське агентство із продовольчої безпеки (ЄАПБ).
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Там, де закінчується здоров'я, там, де закінчуються гроші, там, де закінчується здоровий людський розум, - там всюди починається християнство ”
Генріх Гейне

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.