Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія у вогні. Влада заспокоює населення, як може, втім...

Світ навколо нас 5196 переглядів

Опубліковано - 11.08.2010 23:19 | Всі новини | Версія для друку

Прем’єр Путін керує літаком Бе-200(за офіційною версією на місці другого пілота, на думку експертів - першого).
Прем’єр Путін керує літаком Бе-200(за офіційною версією на місці другого пілота, на думку експертів - першого).
Станом на 11 серпня в Росії зафіксовано 578 вогнищ пожеж, 100 з яких - великі.

Про це повідомляють офіційні дані Рослісгоспу.

У гасінні пожеж задіяно 14 тисяч 476 чоловік, використовуються 56 повітряних суден і 2598 одиниць технічних засобів.

У Підмосков'ї 11 серпня зареєстровано 16 вогнищ пожеж на загальній площі більше 6 тисяч гектарів. З початку пожаронебезпечного сезону на території регіону зареєстровано 1935 лісових пожеж. Площа, охоплена вогнем, становила 23 тисячі 167 гектарів.

На сайті Рослісгоспу ситуація з пожежами в Підмосков'ї названа "керованою". Всі великі лісові пожежі знаходяться на території трьох лісництв на південному сході області - Орєхово-Зуєвського, Шатурського і Єгорьєвського. Напружена обстановка зберігається у Виноградовському, Дмітровському, Московському дослідницькому, Ногинському, Подольському, Ступінському лісництвах, а так само в лісництві Російський ліс.

11 серпня стало відомо, що під час гасіння пожежі у районі дєрєвні Мохове (Луховіцький район Підмосков'я), загинули троє пожежників. Таким чином, число жертв природних пожеж в Росії за літо 2010 року вже перевищило 60 чоловік.

Того ж дня стало відомо, що різко скоротилася площа лісових пожеж на Далекому Сході - з 389 гектарів до 9,8 гектарів. Про це повідомили в Далекосхідному регіональному центрі МНС.

У Рослісозахисті підтвердили інформацію про те, що природні пожежі дісталися до лісів з радіаційним забрудненням після аварії на Чорнобильській АЕС.

Тільки у Брянській області зареєстровано близько 30-ти таких пожеж.

Чиновники з відомства з захисту лісів висловили обурення, коментуючи заяву головного санітарного лікаря Росії Геннадія Оніщенко, який спростував інформацію екологічної організації «Грінпіс» про спалахи пожеж у брянських лісах, заражених радіацією.

«Є карти забруднень, є карти пожеж. Накласти одну на іншу може будь-хто. Як цю інформацію можна спростовувати?», – дивуються в Рослісозахисті.

Як підтвердження своїх слів представники відомства навели дані про пожежі на забруднених землях. Так, в Брянській області є 28 спалахів пожеж на площі 269 гектарів, в Калузькій області – 11 пожеж, Тульській – 6, Орловській – 3.

Про можливу радіаційну небезпеку у зв'язку з природними пожежами заговорив на минулому тижні глава МНС РФ Сергій Шойгу. «У нас в Брянській області працює декілька лабораторій у районах, де досить серйозне радіоактивне забруднення. У разі виникнення там пожеж, разом з продуктами горіння у повітря можуть піднятися радіонукліди і з'явитися нова зона забруднення», – відзначив Шойгу. Глава МНС стверджує, що у них «там на підсиленні підрозділ роботів на базі танків».

Пожежі в заражених лісах викликали суперечки серед експертів. На думку начальника управління лісами Брянської області Владіміра Котенкова, після аварії на ЧАЕС ліси семи південно-західних районів Брянської області (Гордєєвського, Злинковського, Клімовського, Клінцовського, Красногорського, Новозибковського і Стародубського) перетворилися на зону високого екологічного ризику. Наслідки пожеж там «можуть бути близькі до наслідків самої Чорнобильської катастрофи», вважає чиновник.

За даними МНС РФ, всього з початку пожаронебезпечного періоду 2010 року в Росії виникли 26 тисяч 509 вогнищ природних пожеж на загальній площі 810 тисяч 803,75 гектара.

Між тим, вчора прем'єр-міністр Росії Владімір Путін взяв особисту участь в гасінні лісових пожеж в Рязанській області з борту протипожежного літака-амфібії Бе-200.

Глава уряду, під час півгодинного польоту зайняв місце другого пілота в кабіні літака і керував як забором води в річці Ока, так і її скиданням на ліси, що горіли, біля околиць Рязані. Всього літак виконав два забори води і два скидання на вогнища пожеж по 12 тонн води кожен. В результаті два вогнища лісових пожеж були згашені.

Тим часом, сьогодні, екс-директор 61-го НДІ Міноборони РФ генерал Віктор Поплавський повідомив, що Росія могла б боротися з лісовими пожежами, використовуючи технологію так званого ручного виклику опадів.

За його словами, нині російські вчені працюють над технологією штучного дощу, яку було винайдено у 1984 році.
Літак Бе-200 на якому прем’єр Путін нібито особисто гасив вогнища пожеж
Літак Бе-200 на якому прем’єр Путін нібито особисто гасив вогнища пожеж
"Сьогодні ми працюємо над технологією, яка була винайдена у 1984 році Алєксєєм Смірновим, який виявив, що електромагнітні хвилі певної частоти можуть впливати на атмосферні процеси, і дозволяють створювати опади. Вона може застосовуватися як у сільському господарстві, так і для гасіння пожеж", - сказав Поплавський на прес-конференції.

За його словами, поки є лише одна така експериментальна установка, яку вже застосовували в Ірані для заповнення водойм і в Італії. Прилад нібито може створювати вихрові потоки, які втягують хмарність з інших територій. Коли хмарність згущається - випадають опади, описав принцип роботи Поплавський.

Втім, ідея використовувати для корекції погоди електромагнітне випромінювання не є новою. Зокрема, в жовтні 2009 року представники ВАТ "Московський комітет з науки і технологій" (МКНТ) заявили, що розженуть хмари у Москві в районі Арбата за допомогою установки, подібній "люстри Чижевського" - побутового іонізатора повітря. Повідомлялося, що прилад, який споживає енергії "не більш, ніж чайник", зможе очистити небо на площі приблизно в п'ять квадратних кілометрів.

Наукове співтовариство тоді відреагувало на цю інформацію скептично. В атмосфері відбуваються дуже могутні процеси - і турбулентні рухи повітря, і циклони, і антициклони, там дуже сильне перемішування - і навряд чи можна очистити атмосферу маленьким приладом, сказала тоді вчений секретар Інституту фізики атмосфери РАН (ІФАРАН) Людміла Краснокутская.

За її словами, для розсіювання хмар необхідні ядра конденсації, і існуючі технології засновані на тому, що з літаків розсіюють частинки, на яких відбувається коагуляція водяної пари, і дощ "випадає не над Червоною площею, а десь у Митищах".

Інші учені відзначили, що на території Москви і в будь-якому районі Московської області працює велика кількість високовольтних установок, які іонізують атмосферу набагато ефективніше, ніж спеціально розроблені прилади. Отже спроба створення такої "люстри" є в значній мірі спірною, сказав тоді співробітник кафедри фізики атмосфери фізичного факультету МГУ, що побажав залишитися неназваним.

Він відзначив, що для подібного експерименту необхідно створити установку направленої дії, ефективність якої перевершувала б існуючий вплив високовольтних ліній або інших іонізуючих установок.

При цьому співробітник МГУ визнав, що іонізація повітря і, зокрема, іонізація присутніх в повітрі пилу і аерозолів впливає на умови конденсації крапель.

Іонізовані частинки є ядрами конденсації, до яких за рахунок дипольного моменту притягуються молекули води. Таким чином, утворюються зародки, які потім переростають в крапельки, тобто вони ефективніше конденсуються і швидше випадають, повідомив він, додавши при цьому, що все це усереднюється на великих територіях, тому що вітровий знос "розмазує" вплив іонізації.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.