Аратта - На головну

10 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Заразитися інфекційними захворюваннями через гроші неможливо

У світі науки 5039 переглядів

Опубліковано - 16.08.2010 13:03 | Всі новини | Версія для друку

Заразитися інфекційними захворюваннями через гроші неможливо
Заразитися інфекційними захворюваннями через гроші неможливо
Група вчених з десяти найбільших університетів і НДІ світу встановили, що через паперові гроші, які перебувають в обігу, не можна заразитися інфекційними захворюваннями.

Дослідники під керівництвом представників австралійського університету Балларата провели мікробіологічні дослідження банкнот з різним терміном служби в різних країнах світу. У результаті не було виявлено жодної банкноти, на якій перебувала б така кількість бактерій, яка є небезпечною для здоров'я.

У ході дослідження було вилучено 1280 банкнот різного номіналу в місцях громадського харчування Австралії, Буркіна-Фасо, Великобританії, Ірландії, Китаю, Мексики, Нідерландів, Нової Зеландії та США.

"Ніде в світі на паперових грошах не виявлено небезпечної кількості патогенних бактерій, - повідомив керівник проекту доктор Франк Фрізекооп, мікробіолог з Балларатського університету. - Кількість бактерій варіюється залежно від віку і матеріалу банкнот, а також від країни".

Кількість мікробів на купюрах в Австралії, Мексиці та Новій Зеландії в середньому значно нижча, оскільки грошові купюри цих держав виготовляють на основі полімерів, а не бавовни, як усі інші досліджені фахівцями гроші.

Також фахівці вважають, що існує чітка зворотна залежність між кількістю бактерій на квадратний сантиметр паперових грошей і місцем країни в рейтингу за індексом економічної свободи - чим багатша країна, тим чистіші гроші. Причина в тому, що виготовляти купюри важко, і в бідних країнах середній термін служби паперових грошей довший.

Нагадаємо, у 2002 році була озвучена теорія про те, що паперові гроші є переносниками таких хвороб, як туберкульоз, грип, тонзиліт та інших вірусних захворювань. Про це стало відомо в результаті досліджень, проведених індійськими вченими.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Світ відповідав розмірам людини,
І людина була мірилом всіх речей”

Михайло Волошин

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.