Чому СБУ і МЗС не реагують на протиправні дії російських політгастролерів? |
Лідер комуністичної партії Росії, депутат Держдуми Геннадій Зюганов, перебуваючи у Сімферополі, закликав нинішніх керівників Росії, України й Білорусі об’єднати в одну державу колишні союзні республіки, аби вони були більш конкурентоспроможними в Європі.
Янукович не хоче бути губернатором
Голова Інституту «Республіка» Володимир Чемерис переконаний, що бажаного ефекту заклики російських політиків не дадуть навіть у Криму.
«Я не думаю, що Янукович і Партія регіонів хочуть бути губернаторами «малоросійської губернії». Для них вигідніше керувати незалежною країною і бути самостійними», - каже Чемерис.
Водночас він вважає, що український уряд і президент надто толерантно ставляться до одіозних російських політиків, які неоднозначно висловлюються про територіальну цілісність України. Раніше українська сторона принаймні займалася практикою ведення «чорних списків», куди заносилися прізвища небажаних «російських гостей».
Відсутність міжнародної реакції
Нині ж, констатує правозахисник, така практика припинена. Москва ж і досі складає списки українців, яким заборонено в’їзд на територію Російської Федерації. За словами Володимира Чемериса, Служба Безпеки України та міністерство закордонних справ нині неадекватно реагують на «випади» окремих російських політиків.
Також українські дипломати абсолютно не домагаються на міжнародному рівні пояснень від російської сторони щодо заборони перетинати кордон Росії деяким українським громадянам.
Зокрема йдеться про українського правозахисника Василя Овсієнка, якому без пояснень відмовили у в’їзді на російську територію. Правозахисник сам звернувся до міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова за поясненнями, утім, відповіді так і не отримав.