Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Новий Податковий кодекс порушує фундаментальні принципи права

Економіка 5596 переглядів

Опубліковано - 19.08.2010 12:46 | Всі новини | Версія для друку

Новий Податковий кодекс порушує фундаментальні принципи права
Новий Податковий кодекс порушує фундаментальні принципи права
Суттєвої лібералізації норм Податкового кодексу України після його доопрацювання Мінфіном, на думку експертів Українського Кредитно-банківського союзу, не відбулося.

"Зате деякі норми кодексу, представленого на всенародне обговорення, викликають не тільки подив, а й занепокоєння", - констатують експерти.

Як повідомили в УКБС, експерти звертають увагу громадськості на норму, якою узаконюється можливість застосування до платника податків через одне і те ж правопорушення кількох штрафних (фінансових) санкцій (п. 83.2 ст. 83 розділу II).

Так, говориться в повідомленні союзу, одна з норм проекту кодексу передбачає відповідальність платника в розмірі 50% від суми податку, що підлягає нарахуванню, за ненадання, надання з порушенням встановлених термінів, надання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності ( п. 86.2. ст 83 розділу II).

"А іншим пунктом цієї ж статті встановлено додатковий штраф платнику за це ж порушення (п. 86.3 ст. 83 розділу II). Тобто, якщо у звітності буде допущена механічна помилка, платника податків оштрафують на 50% від суми податку, крім того, застосують ще і додатковий штраф ", - вважають в УКБС.

На думку експертів союзу, необґрунтовано завищено розмір відповідальності за помилку у податковій звітності (50% від суми податку, що підлягає нарахуванню).

"У цьому разі, якщо при розрахунку податку з доходів фізосіб (ПДФО) на підприємстві, де працює, наприклад 1000 працівників, бухгалтер допустить помилку (навіть технічну - в ідентифікаційному номері) - до платника застосують штраф у розмірі 50% нарахованого ПДФО плюс 85 грн додаткового штрафу", - пояснюють в УКБС.

При цьому експерти констатують, що подвійна відповідальність встановлюється і за самостійне визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання, якщо платник податків не подав у встановлені строки податкову (митну) декларацію.

Зокрема, говориться в повідомленні УКБС, додатково до штрафу, встановленого пунктами 87.1 і 87.1.1, передбачений і штраф у розмірі 10% від суми нарахованого податкового зобов'язання за кожний повний або неповний місяць затримки подання податкової декларації (п. 90,1 ст. 90 розділу II ).

"Норма про неодноразове застосування санкцій до платника податків незаконна, оскільки суперечить Конституції України. Адже статтею 61 Основного Закону визначено - ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду у зв'язку з одним і тим же правопорушенням", - наголосила гендиректор Асоціації УКБС Галина Оліфер .
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.