Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Реанімація контракту НАК “Нафтогаз” з РУЕ становить загрозу безпеці України

Газоват 5393 перегляди

Опубліковано - 28.08.2010 21:20 | Всі новини | Версія для друку

Реанімація контракту НАК “Нафтогаз” з РУЕ становить загрозу безпеці України
Реанімація контракту НАК “Нафтогаз” з РУЕ становить загрозу безпеці України
Підписаний в 2004 році контракт «Нафтогазу» і «РосУкрЕнерго» про об`єми і умови закачування природного газу в підземні сховища, його зберігання, відбору і транспортування в 2005-2030 роках становить загрозу енергетичній безпеці України.

Про це в статті для «Дзеркала тижня» пишуть експерти центру «Номос» Михайло ГОНЧАР і Максим АЛІНОВ, аналізуючи документ, який є у розпорядженні редакції газети.

Контракт №14/935-3/04 про об`єми і умови закачування природного газу в підземні сховища, його зберігання, відбору і транспортування в 2005-2030 роках був укладений між НАК «Нафтогаз Україні» і РУЕ 29 липня 2004 року (далі - контракт 3/04). Стокгольмський арбітражний суд у своєму рішенні від 8 червня 2010 року визнав цю угоду дійсною і обов`язковою для сторін «на даний момент».

По-перше, на думку експертів, контракт 3/04 не стикується з нещодавно ухваленим Законом «Про засади функціонування ринку природного газу». Відповідно до статей 7, 9, 13 і 15 цього закону, всі суб’єкти ринку природного газу мають рівні права доступу до Єдиної газотранспортної системи України (до газових мереж і потужностей для зберігання природного газу). При цьому встановлено, що одним з принципів ринку природного газу є добросовісність конкуренції між його учасниками в умовах рівних прав і можливостей.

«То невже «Нафтогаз» і Мінпаливенерго прагнуть до відкриття газового ринку для всіх суб’єктів на «справедливих і розумних» умовах Контракту 3/04? - задаються питанням М.Гончар і М.Алімов. - Адже збереження в силі контракту 3/04 у його нинішньому вигляді і встановлення, наприклад, вищих тарифів чи іншого режиму використання ПСГ для інших суб’єктів, аніж РУЕ, буде порушенням рівних прав і можливостей».

У такому разі інші суб’єкти можуть вимагати надання їм таких же можливостей, які передбачені контрактом 3/04, зазначають експерти.

Вони додають, що контракт 3/04 може спричинити проблеми для України в контексті її зобов’язань за Договором до Енергетичної хартії.

Окрім того, констатують експерти, угода РУЕ і «Нафтогазу» не дасть змоги повною мірою використати вільний обсяг українських ПСГ для надання європейським компаніям послуг із зберігання газу. Сумарна активна ємність 13 українських ПСГ складає 32,5 мільярда кубометрів. За контрактом 3/04 «Нафтогаз» зобов`язаний надати РУЕ послуги із зберігання до 15 мільярдів. Таким чином, зазначений контракт покриває практично 50% загальної потужності українських ПСГ і резервує їх за «РосУкрЕнерго».

З урахуванням наведених прикладів, відзначають М.Гончар і М.Алімов, можна стверджувати, що контракт 3/04 становить загрозу енергетичній безпеці України. А це, у свою чергу, є підставою для визнання українським судом рішення Стокгольмського арбітражу (у частині встановлення дійсності контракту 3/04) несумісним із публічним порядком України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минуле корисне тільки в тому сенсі, що вказує нам шляхи та засоби до розвитку”
Генрі Форд

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.