Аратта - На головну

20 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


АМКУ спростував заяви урядовців про ціни на гречку

Добробут 4650 переглядів

Опубліковано - 30.08.2010 16:25 | Всі новини | Версія для друку

АМКУ спростував заяви урядовців про ціни на гречку
АМКУ спростував заяви урядовців про ціни на гречку
Підвищення цін на гречку не пов’язане з антиконкурентною змовою.

Про це сьогодні заявив голова Антимонопольного комітету України Олексій Костусєв.

За словами Костусєва, АМКУ під час розслідування, пов'язаного з підвищенням цін на гречку, прийшов до висновку, що головними причинами підвищення цін стало зменшення посівних площ і відповідно, дефіцит сировини на внутрішньому ринку.

Костусєв зазначив, що в Україні з кожним роком зменшується врожайність гречки та посівні площі під культуру. "У 2005 р. під гречку було засіяно 425 тис. га, в минулому році - лише 273 тис. га, а в 2010 р. - 215 тис. га", - заявив Костусєв.

Крім того, за його словами, потрібно внести корективи в статистику, яка рахує амбарну вагу гречки, а не кількість продукту, який залишається після переробки.

"За підрахунками аналітиків, нам потрібно мінімум 150 тис. т гречки для внутрішнього ринку. Минулого року зібрали 188,6 тис. га, але якщо відняти від цієї суми 20 тис. т на насіння, 3-5% забрати на зберігання, то у нас виникає дефіцит", - відзначив Костусєв.

Також, за його словами, після переробки врожаю 2010 р. залишиться 90 тис т. гречки, що призведе до дефіциту.

Костусєв заявив, що АМКУ розроблені пропозиції Кабміну і Президенту для врегулювання ситуації на ринку гречки.

"Це ринкові методи, такі як введення держрегулювання сівозмін, закупівля 10% від потреби (15 тис. т) за кордоном, регулювання цін переробників, фасувальників і контроль над торговельною надбавкою", - заявив Костусєв.

Тим часом уряд сьогодні включив гречку до переліку соціальнозначущих товарів, ціни на які підлягають державному регулюванню.

Як повідомлялося раніше, прем'єр Микола Азаров заявляв, що підвищення цін на гречку не має жодних економічних передумов.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.