Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Візит Януковича у ФРН. Погляд німецької сторони

Світ навколо нас 6336 переглядів

Опубліковано - 31.08.2010 13:05 | Всі новини | Версія для друку

Візит Януковича у ФРН. Погляд німецької сторони
Візит Януковича у ФРН. Погляд німецької сторони
Віктор Янукович поїхав до Німеччини розвивати співпрацю з ЄС та залучати інвесторів. Однак у Берліні на українського президента чекали насторожена канцлер і роздратовані підприємці.

Український президент на зустрічі з канцлером Німеччини Анґелою Меркель закликав німецькі підприємства інвестувати в українську економіку. Шість мільярдів доларів, які було інвестовано німцями за всі роки незалежності, на думку Януковича, є незадовільним показником.

За цей час «Росія отримала у 10 разів більше», - нарікає президент. У свою чергу Меркель висловила переконання, що в економічній сфері Київ і Берлін зможуть працювати «дуже конкретно», а проблеми сторонам вдасться розв’язувати «прагматично».

А проблем накопичилося більш, ніж достатньо. Крім величезної заборгованості з повернення ПДВ експортерам, найбільш нагальною проблемою є непрозора політика Києва у питанні експорту зерна. За інформацією Deutsche Welle, ця тема була піднята в Берліні на міжурядовому рівні.

Чверть мільярда збитків

Міжнародні компанії-зернотрейдери, в тому числі й німецькі, за останні півтора місяці зазнали збитків на суму понад чверть мільярда доларів через перепони в експорті зерна. Вивозити пшеницю з України практично неможливо, попри відсутність офіційної заборони або навіть квот, зазначає керівник

Німецько-українського аграрного діалогу Гайнц-Вільгельм Штрубенгофф. «Простій судна, призначеного для вивозу зерна, коштує 25-30 тисяч доларів на день. Через невиконання умов контракту зернотрейдери вимушені сплачувати штрафи. Приміром, у сусідній Росії уряд, запровадивши через неврожай заборону на експорт зерна, допоміг зернотрейдерам уникнути штрафів, вчасно попередивши їх про заборону й грамотно оформивши всі заходи.

Натомість в Україні це неможливо, адже жодної офіційної заборони не існує. Замість цього запроваджено необґрунтовані додаткові заходи контролю, які роблять вивіз зерна практично неможливим. В українських портах заблоковано майже мільйон тонн зерна», - критикує Штрубенгофф.

Провину за можливий дефіцит пшениці, про який говорять урядовці, зернотрейдери покладають саме на владу: навесні було розпродано майже всі резерви зерна з Аграрного фонду, які мають складати п’яту частину потреб країни в пшениці. Хоча запаси зерна у сховищах можуть зберігатися, щонайменше, три роки, їх було продано у той момент, коли ціни були низькими. Тепер ціни швидко ростуть, а резервів немає.

«Український шлях»: суміш з непрофесійності та «особистих інтересів»

Учасники ринку називають дії українського уряду «свавіллям». Деякі компанії розмірковують над згортанням інвестицій в Україну, попри її величезний потенціал у сільськогосподарській галузі. Гайнц-Вільгельм Штрубенгофф попереджає: позиції на світовому ринку зерна, які завойовувалися багато років, можна втратити за декілька місяців, якщо ігнорувати загальноприйняті правила гри. Український уряд пішов не цивілізованим, а «суто українським шляхом», запровадивши методи контролю, невідомі у світовій практиці.

«Гадаю, це суміш з непрофесійності та особистого інтересу окремих осіб. При цьому особистий інтерес, певно, переважає», - підсумовує Штрубенгофф.

Проблеми з міжнародними партнерами

Експерт прогнозує, що українське керівництво матиме через таку політику дедалі більші проблеми з міжнародними партнерами. «Всі уважно стежать за тим, що тут відбувається: Брюссель, Женева, Берлін, Вашингтон.

Адже в Україні працюють великі міжнародні компанії, які протягом останніх років інвестували величезні суми у розвиток інфраструктури для кращого доступу української продукції на міжнародні ринки. Лише завдяки цим інвестиціям Україна може бути гравцем на цих ринках», - застерігає Штрубенгофф.

Він зазначає, що непрофесійними діями український уряд завдав серйозної шкоди переговорам з Європейським союзом про розширену зону вільної торгівлі. Зокрема, йдеться й про заяви українських урядовців, в тому числі віце-прем’єра Бориса Колесникова, про плани Києва скасувати повернення експортерам зерна податку на додану вартість.

«Це суперечить всім міжнародним стандартам», - наголошує Штрубенгофф.

«Зерна вистачить усім»

Аргументи уряду про загрозу дефіциту пшениці через неврожай Гайнц-Вільгельм Штрубенгофф називає нещирими. Навіть за умов неврожаю Україна може експортувати близько 15 мільйонів тонн пшениці із 40-ка.

Блокуючи експорт, уряд позбавляє українських фермерів можливості заробляти необхідну для закупівлі якісного обладнання валюту. Тим часом фермери потерпають від наслідків фінансової кризи – банківські кредити отримувати вкрай важко.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.