Опозиція вірить, що українці, як належить європейцям, відреагують на наступ на свої права |
Розгортання протестного руху в Україні аналогічне подіям у Франції та Греції, де тисячі людей протестували проти наступу на їхні соціальні права.
Так в інтерв’ю Deutsche Welle прокоментував багатотисячну акцію протесту, що відбулася у вівторок біля стін Верховної Ради, заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв: «Усе, що відбувається в Україні, відбувається закономірно за європейським шляхом розвитку. А не азійським чи російським, де опозицію розганяють за допомоги водометів».
Європейський шлях розвитку?
Соболєв наголосив, що подальшою стратегією опозиції в парламенті стане залучення «незалежних від монопольних олігархічних структур депутатів» з фракцій більшості задля підтримки законопроектів щодо мораторію на зростання цін та комунальних тарифів, а також скасування пенсійної реформи й ініціювання відставки нинішнього уряду.
Народ прокинеться наприкінці осені
Підтримка опозиції з боку населення у вигляді масових акцій протесту буде можлива лише наприкінці осені, коли більшість українців відчує погіршення життя внаслідок непопулярних рішень уряду, сказав політичний аналітик PR-групи Politech Ярослав Макітра.
Він не виключив, що ігнорування владою конституційних прав опозиції унеможливить вирішення цих проблем у стінах парламенту.
Роз’єднаність опозиції
Тим часом один із засновників Народного комітету порятунку України Володимир Цибулько звинуватив лідерів БЮТ у намаганні використати цю опозиційну організацію у своїх передвиборчих змаганнях. Цибулько не виключив, що «амбіції політиків, які програли президентські вибори», поклали край сподіванням на об'єднання опозиції.