Аратта - На головну

23 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європейці радитимуться, як допомогти Карпатам

Довкілля Регіон: Закарпатська область 11458 переглядів

Опубліковано - 9.09.2010 05:39 | Всі новини | Версія для друку

Європейці радитимуться, як допомогти Карпатам
Європейці радитимуться, як допомогти Карпатам
У середу в Ужгороді розпочалася міжнародна конференція «Сталий розвиток Карпат та інших гірських регіонів Європи». У ній візьмуть участь науковці, дипломати та парламентарі з кількох десятків країн Європи.

Міжнародна конференція «Сталий розвиток Карпат та інших гірських регіонів Європи» триватиме в Ужгороді два дні. За словами заступника керуючого справами Закарпатської облради Наталії Мигалини, серед питань, які планують обговорити учасники конференції – протидія природним та техногенним катаклізмам, збереження екосистеми Карпат та розвиток гірського туризму, повідомляє DW-"Німецька хвиля".

Гірські лісові масиви Карпат – це джерело відновлення чистого повітря, а екосистеми гір забезпечують належний водний та кліматичний баланс Європи. Тут найбільша мережа річок, водотоків, унікальних гірських озер. Крім того, в карпатських горах зосереджена третина видів флори та фауни континенту. Утім, останнім часом природні катаклізми та техногенні катастрофи спричиняють багато екологічних і соціальних проблем.

Очікування від ужгородської конференції

З доповідями про спільне розв’язання цих викликів виступлять понад сотню науковців з різних країн світу. Над своїми пропозиціями вони працювали понад два роки. З боку України в конференції, окрім науковців, візьмуть участь представники Мінрегіонбуду, Мінприроди, МЗС, МНС, Держводгоспу, Держкомлісгоспу та Міжрегіональної асоціації «Карпатський Єврорегіон».

За останні два роки у різних країнах Європи відбулося понад 80 регіональних і міжнародних конференцій, симпозіумів та семінарів з питань екологічної безпеки та сталого розвитку Карпат. Але очікують, що саме в Ужгороді представники країн-учасниць погодять та підпишуть проект Резолюції та проект Рекомендацій щодо сталого господарювання в гірських регіонах. Саме українська сторона була ініціатором спільної розробки та погодження таких документів.

Наприкінці вересня підписані проекти розглянуть в статутних комітетах, а у жовтні 2010 року – на пленарній сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.