Українска столиця у Європі за формою, але не за змістом |
Питання про ліквідацію райрад планують розглянути в четвер на сесії Київської міської ради. Бути чи не бути районним депутатам у Києві, згідно з нещодавно прийнятим законом, може вирішити або територіальна громада Києва на референдумі, або міські депутати на сесії. Саме вони перехопили ініціативу в людей.
Без райрад, як у Європі?
Старший аналітик програми з демократизації та належного врядування Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Шевляков наголошує, що, зменшуючи кількість райрад, Україна наблизиться до європейських стандартів. «Практика країн з розвиненою демократією полягає в тому, що у великих містах поділ на менші адміністративні одиниці є, але вони не самоврядні, тобто не мають своїх рад. У них є адміністрації, які призначаються міською владою», - каже Шевляков.
При цьому в Україні залишається не вирішним, кому ж тепер передадуть повноваження, які раніше мали районні ради.
Киян позбавили права голосу
За словами експерта, значно більше занепокоєння викликає те, що новоухвалені зміни до закону про столицю позбавляють киян права обирати міського голову. Відтепер право призначати мера та голів районних адміністрацій Києва переходить до президента. Це, на думку аналітика, суперечить принципам місцевого самоврядування і призведе до узурпації влади.
Як довго залишиться Черновецький?
Тим часом в адміністрації президента на це не зважають. Там уже провели співбесіди з нинішніми головами районних адміністрацій Києва на рахунок їхньої профпридатності.
«Я гадаю, що більшість з тих, хто нині працює, можуть бути призначені на посади голів київських райдержадміністрацій президентом України. Нині цей процес триває, і найближчим часом ви побачите його результати», - прокоментував голова адміністрації президента України Сергій Льовочкін. За його словами, поки що Віктор Янукович не має наміру призначати київського мера, але ймовірні кадрові перестановки також не виключив.