Аратта - На головну

10 січня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Президент Янукович побалакав у Європі про зближення і залишився задоволений

Влада 3358 переглядів

Опубліковано - 13.09.2010 16:39 | Всі новини | Версія для друку

Президент Янукович побалакав у Європі про зближення і залишився задоволений
Президент Янукович побалакав у Європі про зближення і залишився задоволений
Президент України Віктор Янукович високо оцінює проведені сьогодні переговори з президентом Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм.

“Ключовими питаннями нашої зустрічі були переговори щодо інтеграції України в Європейський Союз та підписання угоди про асоціацію, – сказав Глава Української держави під час прес-конференції після завершення зустрічі. – Ми намагаємося підготувати такий документ, який би не мав аналогів у практиці Євросоюзу”. Саме тому, підкреслив Віктор Янукович, дуже важливим є змістовне наповнення майбутньої угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

“Ми виступаємо за таку зону вільної торгівлі, яка передбачатиме поступову інтеграцію економіки України до спільного ринку Євросоюзу”, – підкреслив Глава держави, повідомляє прес-служба.

“Ми погодилися йти шляхом компромісів та взаємних поступок. Я вдячний панові Ван Ромпею за висловлене розуміння”, – додав Президент.

Він підкреслив, що сьогодні відбулася змістовна дискусія з ключових питань відносин України з ЄС, внутрішнього розвитку України та актуальної міжнародної проблематики. За словами Глави держави, також можна говорити про практичні результати у діалозі щодо безвізового режиму. “Вже розпочато підготовку плану дій щодо безвізового режиму, який, ми очікуємо, буде підготовлений до наступного саміту Україна – ЄС у листопаді цього року”, – наголосив Віктор Янукович.

“Ми маємо спільне бачення цього процесу”, – підкреслив Президент. За його словами, йдеться про реалізацію в Україні комплексу системних реформ за підтримки ЄС. “Саме ці реформи дозволять Україні розраховувати на якісне поглиблення інтеграції в ЄС шляхом укладення угоди про асоціацію, створення зони вільної торгівлі, а також руху у напрямку запровадження безвізового режиму для українських громадян”, – наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що для України поняття євроінтеграції означає, насамперед, реалізацію внутрішніх структурних реформ, покликаних змінити якість життя країни та підняти її до європейського рівня. “Тому ми вдячні ЄС за підтримку та практичну допомогу, яка надається Україні у цьому зв’язку”, – підкреслив Віктор Янукович.

Зі свого боку, президент Європейської Ради відзначив активність своїх контактів з Главою Української держави: “Наші регулярні зустрічі демонструють, що у відносинах між Україною та ЄС продовжується позитивна динаміка”. За словами Ван Ромпея, йдеться про продовження обговорення фундаментально важливих питань у контексті розвитку взаємин України та ЄС – від угоди про асоціацію та “глибокої і всеосяжної” зони вільної торгівлі до широкого кола різноманітних реформ.

“В Україні сьогодні ми бачимо період політичної стабільності, який базується на потужній співпраці Президента, уряду та парламентської коаліції. Це дає Україні можливість рухатися уперед шляхом важливих реформ”, – зазначив Ван Ромпей.

На переконання президента Європейської Ради, про готовність України розвиватися та шукати належні виходи із ситуації свідчить також досягнута з МВФ угода щодо програми “стенд-бай”. За словами Ван Ромпея, виконання критеріїв цієї угоди також дасть можливість ЄС просуватися у питанні надання Україні макроекономічної допомоги.

“Ми бачимо, що Україна йде вперед шляхом реформ, і Євросоюз готовий підтримати Україну на цій дорозі через надання і економічних, і фінансових засобів допомоги”, – наголосив він.

Президент Європейської Ради підкреслив, що Україна є європейською державою. “Ми маємо з Україною спільні базові цінності, на яких будується наше суспільство – демократія, верховенство права, повага до прав людини”, – підкреслив Ван Ромпей.

За його словами, під час сьогоднішньої зустрічі йшлося також про важливість гарантування незалежності судової влади та свободи ЗМІ. “Україна має спадщину відкритого суспільства, і цю спадщину треба розбудовувати далі”, – сказав він.

Президент ЄР окремо наголосив на важливості проведення в Україні чесних та відкритих місцевих виборів 31 жовтня. У цьому контексті він подякував Президенту України за його ініціативу щодо внесення поправок до закону про місцеві вибори.

Під час сьогоднішньої розмови сторони, окрім того, відзначили важливість продовження співпраці України та ЄС у питаннях врегулювання Придністровського конфлікту. Йшлося також про те, що Росія залишається стратегічним партнером і України, і ЄС.

Співрозмовники також детально обговорили проведення чергового саміту Україна–ЄС, запланованого на 22 листопада 2010 року.

“Я подякував Президенту Януковичу за увагу до продовження переговорів щодо укладання угоди про асоціацію, яка повинна включати найпросунутішу угоду про вільну торгівлю, яку ЄС укладав до сьогодні”, – сказав Ван Ромпей.

На його переконання, це не лише дасть Україні доступ до європейських ринків, але й створить цілу систему інструментів, які дадуть нашій державі можливість модернізувати економіку, наближуючи її до європейського рівня. “Ми зробимо все, що можливо – як з боку Євросоюзу, так і, впевнений, з боку України, щоб саміт Україна – ЄС став справжнім успіхом”, – сказав Ван Ромпей.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.