Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Дурість - спадкова ознака

У світі науки 5777 переглядів

Опубліковано - 21.09.2010 13:55 | Всі новини | Версія для друку

Ген дурості назвали геном на ім’я головного героя популярного мультсеріалу - Гомера Сімпсона
Ген дурості назвали геном на ім’я головного героя популярного мультсеріалу - Гомера Сімпсона
Фахівці з Університету Еморі в американському штаті Джорджія виявили у мишей ген, видаливши який розумові здібності поліпшуються. Даний ген дурості, названий за іменем головного героя популярного мультсеріалу “геном Гомера Сімпсона”, було знайдено також і в людей.

У ході експерименту вчені видалили в лабораторних мишей ген RGS14. Даний ген пов'язаний з певною зоною під назвою CA2 в гіпокампі. Ця частина мозку бере участь у консолідації нових знань і спогадів.

Після чого вчені встановили, що миші з віддаленим геном RGS14 краще запам'ятовували різні предмети, які дослідники клали їм до клітки, а також швидше знаходили вихід із заплутаного лабіринту, орієнтуючись за зафіксованим у пам'яті вказівниками, ніж тварини, у яких даний ген не вилучили. Вчені припустили, що RGS14 обмежує здатності тварин до запам'ятовування і навчання, і тому назвали його геном Гомера Сімпсона.

Як повідомляє джерело, такий же ген було виявлено і в людей. Проте дослідники поки не впевнені, що видалення RGS14 можу бути корисним як для людини, так і для мишей. "Питання в тому, чому в нас і в мишей є ген, який робить істоту дурнішою? Я вважаю, що ми не бачимо всієї картини загалом. RGS14 може бути дуже важливим для процесів навчання і запам'ятовування. У цьому випадку його видалення може негативно позначитися на розумових здібностях ", - підсумував один із працюючих над цим проектом вчених Джон Хеплер.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шануй, Україно, святині свої! Бо вони ж – всесвітньої, загальнолюдської ваги; земна цивілізація виросла з них.”
Юрій Шилов

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.