Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Справа Гонгадзе. Помер ще один свідок - міліцейський генерал

Кримінал 5603 перегляди

Опубліковано - 28.09.2010 11:24 | Всі новини | Версія для друку

Справа Гонгадзе. Помер ще один свідок - міліцейський генерал
Справа Гонгадзе. Помер ще один свідок - міліцейський генерал
Помер генерал Петро Опанасенко, який на початку 2000-х був одним з керівників київської міліції і першим почав з’ясовувати, хто влаштував стеження за Георгієм Гонгадзе.

Про це пише газета "Дєло".

Останнім часом Опанасенко був заступником голови правління - директором Департаменту економічної безпеки та режиму ВАТ "Укрнафта". Прес-служба цієї компанії і повідомила про його смерть.

Опанасенко до 2005 року обіймав високі посади в системі МВС.

У 2000 році Гонгадзе, помітивши за собою стеження, звернувся з листом про це до Генпрокуратури. Там не відреагували, але скарга журналіста була спущена в столичну міліцію, де розслідуванням справи про переслідування Гонгадзе (ще до загибелі журналіста) зайнявся Опанасенко - на той час перший заступник начальника главку з оперроботи.

Також Опанасенко згадувався на плівках Мельниченка у розмовах нібито президента Леоніда Кучми з міністром МВС Юрієм Кравченком.

За інформацією ЗМІ, Опанасенко встановив, що номери машини, яка стежить за Гонгадзе, належать міліцейській "сімці", тобто "зовнішній наружці", якою командував генерал міліції Олексій Пукач.

Нібито Опанасенко доповів про це, і план щодо Гонгадзе почав давати збій, тому що пішов витік інформації. На плівках в розмові з президентом голова МВС Кравченко висловлює невдоволення з цього приводу.

"До мене передали заяву Гонгадзе з ГПУ. Там Гія називав номери машин, які стежили за ним. Я "пробив": Я бачу, це "сімка"! Дзвоню Пукачу, ви що, працювали там? Він: ні, у нас номери вкрали. Я зафіксував у рапорті ці номери. З тих пір і почалася розкрутка. Упевнений: якби ми не відфіксували номери стеження за Гією, справу б досі розкривали...", - заявив Опанасенко в нещодавньому інтерв'ю газеті "Сєгодня".

Опанасенко - не перший генерал, причетний до справи Гонгадзе, якого спіткала смерть.

Так, в 2005 році пішов з життя Юрій Кравченко, а рік тому, після 6 років перебування в комі, помер генерал Едуард Фере. Останній вважався найважливішим свідком у "справі Гонгадзе".

Фере керував апаратом міністра Кравченка і був близький до керівника департаменту зовнішнього спостереження Олексія Пукача.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Кримінал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Свобода, якщо вона пустила коріння, швидко зростає”
Джордж Вашінгтон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.