Аратта - На головну

10 січня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Президенту Януковичу вже не подобається і Конституція 1996 року

Влада 3705 переглядів

Опубліковано - 5.10.2010 16:42 | Всі новини | Версія для друку

Президенту Януковичу вже не подобається і Конституція 1996 року
Президенту Януковичу вже не подобається і Конституція 1996 року
Президент України Віктор Янукович має намір створити нову Конституцію України, проте, не зовсім зрозуміло, чим вона відрізнятиметься від реанімованої Конституційним Судом.

Про це він заявив у виступі на Всеукраїнських зборах юристів.

«Нещодавно Конституційний Суд України проголосив рішення, яким визнано неконституційним Закон України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року. Одночасно Конституційним Судом України визначено, що визнання неконституційним Закону 2222 відновлює дію попередньої редакції норм Конституції України. Це забезпечує стабільність конституційного ладу України, гарантування конституційних прав і свобод людини і громадянина, забезпечення цілісності, непорушності та безперервності дії Конституції України, її верховенства на всій території України». - сказав Президент Янукович.

Він зазначив, що безумовно, це рішення буде виконано.

«Рішення суду було необхідним, оскільки політична влада в Україні не була готова приймати непрості рішення, щоб привести наш спосіб державного управління у відповідність з Конституцією України». - наголосив Президент.

Між тим, на думку Президента Януковича Конституція 1996 року не відповідає українським реаліям сьогодення. «Під час прийняття Конституції у 1996 році її привітали як «зразкову Конституцію», що сприятиме розвитку демократії в Україні. Той поступ вперед, якого досягла наша держава з часу прийняття цієї Конституції, став можливим завдяки цьому документу. Але виклики сьогодення спонукають нас до подальших редакційних змін Конституції, щоб вона стала тим маяком, що освітлює шлях до нашої мети – інтеграції України до європейського співтовариства». - сказав Янукович.

Він наголосив, що під час виборчої кампанії не приховував, що має намір змінити Конституцію: «Я говорив під час різних виборчих кампаній, а також в перший місяць свого президентства про необхідність реформувати Конституцію. Зараз настав час розпочати цей процес. Я розглядаю рішення КСУ як каталізатор, що допоможе залучити суспільство до широкого діалогу щодо включення найкращих норм у нашу Конституцію. Ця робота – це наш обов’язок і зобов’язання перед українським народом».

Янукович сказав, що нова Конституція має відповідати європейському вектору України. «Ми не створюємо цей документ під тиском поточної політичної кон’юнктури чи на догоду будь-якій політичній силі. Результатом конституційної реформи має стати документ, непідвладний часу, що захищатиме права усіх українців і забезпечить механізм перетворення нашої держави на по-справжньому демократичне суспільство у західному сенсі цього слова». - сказав Янукович.

Він окреслив також своє бачення системи державного устрою України, як президентсько-парламентської республіки: «В основі позитивних перетворень у державно-правовій сфері вважаю необхідним вироблення обґрунтованої державної стратегії і тактики, а також механізмів реалізації системних реформ, які охоплювали б всі сфери суспільного життя. Їх метою є оновлена Україна як сучасна держава зі стійкою політичною системою, в якій є:

- сильний Глава держави з практичними важелями координації і контролю над реалізацією ключових питань реформ та стратегічного курсу держави;

- компетентний, політично структурований парламент з сильною більшістю і впливовою опозицією;

- відповідальна та професійна виконавча влада, тобто Кабінет Міністрів;

- економічно забезпечене і відповідальне перед місцевими громадами місцеве самоврядування;

- незалежні, справедливі суди, яким довіряють громадяни України.

Система має бути збудована навколо трьох гілок влади (виконавчої, законодавчої та судової), з відповідними механізмами стримувань та противаг, що забезпечуватимуть належну взаємодію органів влади, і водночас унеможливлюватимуть узурпацію влади. Така політична система повинна реалізуватись якомога швидше».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.