Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Львівські студенти оскаржуватимуть введення додаткових платних послуг у вишах

За право людини Регіон: Львівська область 6992 перегляди

Опубліковано - 7.10.2010 11:48 | Всі новини | Версія для друку

Львівські студенти оскаржуватимуть введення додаткових платних послуг у вишах
Львівські студенти оскаржуватимуть введення додаткових платних послуг у вишах
Студенти вимагають скасувати низку положень постанови міністерства освіти про додаткові платні послуги у вищих навчальних закладах, які, на їхню думку, суперечать чинному законодавству.

Нарпикінці серпня міністерство освіти і науки України дозволило вишам отримувати кошти за надання тих чи інших послуг, перелічених у постанові.

Студенти вважають, що девять-десять положень документу не відповідають Конституції України та Закону „Про вищу освіту”. Приміром, у постанові сказано, що навчальний заклад може визначити плату за пропущені без поважних причин лабораторні заняття. Утім, які саме причини є „поважними”, не задокументовано, зауважив в інтерв’ю Deutsche Welle ініціатор позову, голова ГО „Громадський захист” Тарас Гук.

Невиправдані стягнення

Також, за його словами, цілком абсурдною виглядає плата за понаднормове користування бібліотеками, спортивними залами й інтернетом. „Платними можуть бути послуги з оформлення залікової книжки, студентського квитка, форми та інші послуги, що виглядає не логічно і не законно”, - каже Тарас Гук.

Львівські вищі навчальні заклади ще не встигли скористатися дозволом на додаткові платні послуги. Однак окремі регіональні виші дозволили собі самовільно навіть розширити перелік. Додали оплату за нескладений іспит, залік, за пропущені лекції і семінари, повідомив голова студентської організації.

Шансів небагато

Позов буде скеровано до Львівської окружного апеляційного суду, відповідачем буде Кабінет міністрів, повідомив юрист ГО „Гармонія і порядок” Дмитро Гудима. Він наголошує, що оскаржуватимуть лише ті положення, законність яких викликає сумніви, а не постанову в цілому.

Оскільки аналогічних позовів ще не було, то багато що на процесі залежатиме від оцінки суддів, каже юрист. Шанси студентів Гудима оцінює не надто оптимістично. Водночас він сумнівається у запровадженні таких нововведень у львівських вишах, які вирізняються своєю консервативністю.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.