Продуктові картки - це далеко не креатив українських урядовців, не мавпування совка, а поширення досвіду Росії на українських теренах |
Згідно із задумом урядовців це дозволило би відмовитися від державного регулювання цін на, так звані, соціальні продукти. Утім, опозиція ідею вважає цинічною і зазначає, що талони на продукти в Україні запроваджували лише в часи Другої Світової війни та в добу перебудови.
Уряд планує запровадити соціальні картки для забезпечення незаможних громадян продуктами харчування. У Кабінеті Міністрів це вважають альтернативою регулюванню цін на продукцію сільгоспвиробників, що, теоретично, сприяла би розвитку аграрного сектору. Про підготовку до запровадження карткової системи повідомив Міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк.
«Я вважаю, нічого поганого, якщо країна випустить соціальні картки. Такі картки є в усіх розвинених країнах», – сказав він.
Утім, опозиція висловила обурення з приводу соціальних карток, назвавши їх продовольчими і заявивши, що влада просто не передбачила у держбюджеті кошти для дотацій. Член парламентського комітету з соціальної політики, народний депутат від БЮТ Андрій Павловський в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що запровадження карток на продукти – це повернення до радянських методів соціального захисту населення.
«Якщо ми йдемо до ринкової економіки, які можуть бути продовольчі картки? Продовольчі картки були підчас Великої Вітчизняної війни і потім підчас перебудови. Невже ми хочемо повернутися до тих часів. Треба, просто, уряду більш дієві заходи вживати щоб контролювати, регулювати стан економіки. Ще недовго і ми повернемося у сільському господарстві до трудоднів. Так можна далеко зайти!», – каже депутат.
На думку Андрія Павловського, в умовах ринкової економіки малозабезпечених громадян слід підтримувати прямими грошовими дотаціями.