Аратта - На головну

22 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Західна преса про Україну: країна впевнено крокує у совок

Назад в СРСР 6970 переглядів

Опубліковано - 15.10.2010 14:23 | Всі новини | Версія для друку

Західна преса про Україну: країна впевнено крокує у совок
Західна преса про Україну: країна впевнено крокує у совок
Європейська преса критично відгукується про політичний розвиток України. Газети критикують обмеження свободи слова, а також звинувачення в корупції, висунуті проти екс-прем’єрки Юлії Тимошенко.

Впливова німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung зауважує, що, звісно, говорити про те, що за часів прем’єрства Тимошенко не було жодних зловживань державними коштами, не доводиться. Однак, веде далі газета, якщо поглянути на розвиток України з приходом до влади Януковича, то геть не віриться, що хто-небудь з нинішнього політичного керівництва у Києві всерйоз переймається проблемами корупції – головне, щоб на цьому наживалися правильні, тобто «свої» люди.

Тож, логіка висунутих проти колишньої прем’єр-міністерки України звинувачень, на думку Frankfurter Allgemeine, цілком очевидна: найпотужнішу нині опозиційну діячку слід прибрати з дороги. Адже в кінці жовтня в країні пройдуть місцеві вибори, нагадує видання.

«Результат цих виборів нові владоможці готують за старим сценарієм, типовим ще в часи напівзлочинного і поваленого «помаранчевою» революцією режиму Президента Леоніда Кучми, - читаємо в газеті. - На разі Юлії Тимошенко не залишається нічого іншого, як захищатися від компрометуючих закидів. Але вже незабаром слід очікувати, що проти неї та її оточення буде порушено кримінальну справу.

«Азаров проявив себе справжнім апаратчиком»

Швейцарська газета Neue Zürcher Zeitung присвятила коментар проблемі обмеження свободи вираження своїх поглядів в Україні: «У радянські часи побутував жарт: «Чи правда, що генеральний секретар КПРС колекціонує політичні анекдоти? Відповідь: правда, але колекціонує він їх одразу з тими, хто ці анекдоти розповідає». Нинішній український прем’єр Микола Азаров, мабуть, ще добре пам’ятає ті часи. Важко сказати, чи мав він тоді справу з політичними анекдотами. Але можна з упевненістю стверджувати, що сьогодні, через 20 років після краху комунізму, Азаров уже не жартує.

Нещодавно він публічно заявив, що рішуче боротиметься за те, аби сатиричні програми, в яких висміюються політики, більше не показували по телебаченню. У цьому Азаров з усією ясністю проявив себе справжнім апаратчиком із застарілим радянським мисленням. Адже як прем’єр-міністр країни, яка називає себе демократичною, до його завдань мало б належати сприяння розмаїттю поглядів та думок, а не навпаки – їхнє обмеження. Однак сучасна політична верхівка у Києві довкола президента Януковича та прем’єра Азарова очікує від засобів масової інформації не критичної дистанції, а слухняної покірності – так, як нинішні владоможці звикли до цього в старі часи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Назад в СРСР»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.