Аратта - На головну

17 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна легко може стати ядерною державою?

Захист держави 8647 переглядів

Опубліковано - 13.10.2006 21:04 | Всі новини | Версія для друку

Україна легко може стати ядерною державою?
Україна легко може стати ядерною державою?
Атомна зброя для України - абсолютна реальність. За формулою: один мільярд долларів плюс рік часу плюс політична воля - і Україна стає ядерною державою.

Ядерну бомбу можна створити різної якості. Одна буде завдавати шкоди за рахунок ударної хвилі, інша радіацією. Останню створити в Україні, за словами експертів, дуже просто.

Віталій Кулик, експерт з питань міжнародної безпеки:
«В принципі, виготовлення такої брудної бомби потребує недостатньо великих коштів. Це біля двох-трьох мільйонів доларів і періоду часу в рік. Це найбільше. Цих технологій, таких можливостей Україна володіє, тому що в нас є і, починаючи від родовищ урану, закінчуючи інститутом по виготовленню тяжкої води. І технологів-ядерщиків, які справді можуть зібрати цей ядерний заряд, їх справді достатньо».

Також Україна здатна і на виготовлення справжньої бомби. Ось приблизний рецепт її виготовлення:

Ядерним паливом може стати як уран, так і плутоній. Обидві речовини є в Україні. Після знаходження палива, наступна фаза для урану - центрифуга, яку при бажанні можна побудувати. Для плутонію - його збагачення. Потім плутоній віддадуть на радіохімічний завод. А для урану наступна черга процесу - виготовлення літієвих сфер. Потім полігон. Для України підійде лише підземний. І останній крок - вибір носія заряду.

Доставити заряд до цілі ракетою - не проблема. Український КБ «Южмаш» виготовляв більшість носіїв для радянських зарядів. От тільки навряд чи прийде політик, який ризикне зробити Україну ядерною.

Сергій Згурець, Центр досліджень армії та конверсії:
«Північної Кореї, яка живе за парканом, чи обирати варіант країни, яка спілкується зі всім світом на рівних. То краще вибрати формат нормального спілкування зі світом. І це той варіант, який, скажімо, так був вирішальним при ухваленні рішення влади в Україні відмовитись від ядерної зброї».

Юрій Єхануров, екс-прем’єр-міністр України:
«Ви ж розумієте, що стратегічну ядерну зброю потрібно було здати. Це безумовно. В нас не було коштів її утримувати. А тактично - поважають сильних».

Україна поставила свого часу підпис у документі, згідно якого, ядерній зброї в нас сказали - ні.

Михайло Ілляшев, юрист:
«Україна з 1994 року є учасником договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Проте цей договір містить положення про можливість його денонсації країнами-учасниками за певних умов».

Умовами, за яких Україна може відкликати свій підпис під договором, є - посягання на її територіальну цілісність та застосування економічного тиску з боку ядерних держав, з метою підкорити своїм інтересам.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.