Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Знайдено водорість віком 150 млн років, яка зберегла свій колір

У світі науки 10074 перегляди

Опубліковано - 27.10.2010 16:53 | Всі новини | Версія для друку

Знайдено водорість віком 150 млн років, яка зберегла свій колір
Знайдено водорість віком 150 млн років, яка зберегла свій колір
Вчені виявили скам’янілу водорість Solenopora jurassica віком 150 мільйонів років, що зберегли свій колір.

У палеонтологічних зразках пігменти, що відповідають за забарвлення, зберігаються вкрай рідко.

Останки водорості S. jurassica знайшли на території сучасних Великої Британії та Франції. Зазвичай збережені фрагменти не пофарбовані, так як за мільйони років пігменти руйнуються.

Виявлений авторами нової роботи зразок зберіг малиновий колір, і учені вважають, що жива водорість, яка виросла в епоху динозаврів, мала приблизно таке ж забарвлення.

Аналіз пігменту засвідчив, що за прояв кольору відповідає елемент бор. Вчені не змогли виявити аналога стародавнього пігменту у сучасних водоростей. На думку авторів, нові дані допоможуть їм покращити систематику існуючих зараз і зниклих водоростей.

У 2008 році колектив дослідників, які займалися вивченням викопних птахів і динозаврів, запропонував спосіб визначати колір їх пір'я (багато динозаврів мали оперення).

Незважаючи на те що сам пігмент руйнується з часом, меланосоми - клітинні органели, в яких він зберігається, залишаються неушкодженими. За щільністю їх упаковки можна оцінити, наскільки інтенсивним було забарвлення цієї частини пір'я.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.