Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи можна записати сон?

У світі науки 5012 переглядів

Опубліковано - 1.11.2010 09:55 | Всі новини | Версія для друку

Чи можна записати сон?
Чи можна записати сон?
Американський дослідник каже, що планує записувати в електронному вигляді сни та тлумачити їх.

У журналі "Нейчур" (Nature) дослідники пишуть, що розробили нову систему, яка здатна записувати вищу діяльність мозку.

"Ми хочемо читати людські сни", - каже провідний науковець Моран Серф.

Мета досліджень - не втручання, а, навпаки, розширення розуміння про те, чому і як людям сняться сни.

Впродовж століть людей цікавили сни та їх значення: наприклад, у стародавньому Єгипті вважали, що сни - це послання від богів.

Нині аналіз снів психологи викорситовують для розуміння підсвідомості. Втім, єдиний шлях тлумачення снів - це питати людей про те, що їм приснилось, після того, як вони прокидаються. Кінцева мета проекту д-ра Серфа - це розробка системи, яка б дозволила психологам співставити спогади людей про сни з електронною картинкою активності їхнього мозку.

"Немає чіткої відповіді, чому людям сняться сни", - каже д-р Серф. "І одне з питань, на яке ми б хотіли знайти відповідь, це коли конкретно ми створюємо цей сон?"

Д-р Серф базує своє твердження на попередньому аналізі, який, як він твердить, припускає, що активність окерамих клітин мозку, або нейронів, пов'язана з певними об'єктами чи поняттями.

Він встановив, що коли людина, над якою проводили експеримент, думала про Мерилін Монро, то світився один окремий нейтрон. Д-р Серф каже, що ще нескоро з'явиться машина, яка записуватиме сни, але він вважає, що це у принципі реально. Наступний крок, каже він, - це перевірка активності мозку людей, які сплять.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.