Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені не втрачають надії знайти марсіанське життя

У світі науки 5108 переглядів

Опубліковано - 2.11.2010 14:54 | Всі новини | Версія для друку

Поклади кремнієвої кислоти на Марсі
Поклади кремнієвої кислоти на Марсі
Учені виявили на схилах марсіанського вулкану поклади кремнієвої кислоти, які можуть вказувати, що вода на деяких ділянках Марса зберігалася довше, ніж на решті частини планети.

Стаття дослідників з описом виявлених відкладень опублікована в журналі Nature Geosciences, а коротко про роботу пише портал Space.com.

Дослідники аналізували дані, зібрані орбітальним апаратом Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) про вулкани, розташовані в регіоні під назвою Syrtis Major. Вивчаючи породу навколо кратера вулкана Nili Patera віком 3,7 мільярда років, учені виявили там відкладення кремнієвої кислоти.

З найбільшою вірогідністю кремнієва кислота утворювалася на Марсі, коли вода з гидротермальних джерел розчиняла породу. При цьому зі скель вимивався оксид кремнію, а при охолодженні і подальшому випаровуванні води утворювалися відкладення кремнієвої кислоти. Досі вважалося, що 3,7 мільярдів років тому (цей період в марсіанській історії називається раннім гесперіанським періодом) велика частина території Марса вже висохла. Якщо природа знайдених відкладень кремнієвої кислоти виявиться такою, як припускають учені, це означатиме, що принаймні вулканічний регіон Syrtis Major залишався вологим довше, ніж поверхня Марсу в середньому.

Невеликі поглиблення породи навколо вулканів, заповнені теплою водою, могли бути ідеальним місцем для життя мікроорганізмів.

Поки дослідники не знайшли достовірних підтверджень того, що на Марсі мешкали або мешкають живі істоти, але теоретично така можливість є. Одним з перспективних місць для пошуку потенційно існуючих марсіан вважаються жерла вулканів - нещодавно один з дослідницьких колективів припустив, що принаймні в деяких з них рідка вода - необхідна умова для існування життя - могла зберегтися до теперішнього часу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.