Аратта - На головну

6 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Брак сну сильніше всього шкодить екстравертам

У світі науки 8161 перегляд

Опубліковано - 5.11.2010 03:47 | Всі новини | Версія для друку

Брак сну сильніше всього шкодить екстравертам
Брак сну сильніше всього шкодить екстравертам
Американські вчені виявили, що негативні ефекти нестачі сну сильніше проявляються в екстравертів, повідомляє MedPage Today. Причому такий взаємозв’язок спостерігається лише в тих випадках, коли вони позбавлені спілкування.

Вчені з Військового дослідницького інституту Уолтера Ріда вирішили перевірити теорію Айзенка, згідно з якою екстраверсія або інтроверсія людини залежать від активності кори головного мозку. За Айзенком, активність кори екстравертів відносно низька, і їм доводиться підвищувати її шляхом спілкування та соціальних взаємодій. У інтровертів, навпаки, рівень цієї активності із самого початку високий і не потребує додаткової стимуляції.

У рамках перевірки цієї теорії дослідники найняли 48 добровольців. За результатами особистісних тестів 23 з них були віднесені до екстравертів і 25 - до інтровертів. Після восьмигодинного сну і двох годин, відведених на особисту гігієну та сніданок, всіх учасників випадковим чином розділили на дві групи.

Першій групі протягом 12 годин була надана можливість спільно дивитися телевізор, грати в ігри і споживати їжу. Все це відбувалося в присутності лаборантів, які спонукали добровольців спілкуватися між собою. Другій групі були надані ті ж можливості, але наодинці.

Після цього учасники експерименту не спали 22 години. У цей час їм щогодини проводили тести на уважність і працездатність. Таким чином, добровольці провели без сну 36 годин.

Аналіз результатів продемонстрував зниження уважності і працездатності у всіх учасників, проте найбільшим воно було в екстравертів, позбавлених спілкування з людьми. Серед учасників, які взаємодіяли один з одним, і інтровертів, які перебували на самоті, різниця в результатах тестів виявилася статистично незначущою.

На підставі цього дослідники зробили висновок, що депривація сну (недостатня чи повна відсутність задоволення потреби у сні) гірше за все позначається на стані екстравертів, але тільки в тому випадку, коли вони позбавлені спілкування.

Результати дослідження опубліковані в журналі Sleep, повідомляє Медпортал.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.