Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Астрономи вагаються: чи розширювати Сонячну систему

У світі науки 5476 переглядів

Опубліковано - 9.11.2010 23:54 | Всі новини | Версія для друку

Карликова планета Еріда
Карликова планета Еріда
Плутон може відновити свої права вважатися найбільшим об’єктом у поясі Койпера - області, де перебувають астероїди і карликові планети.

У 2006 році Плутон був позбавлений статусу планети, тому що в поясі Койпера були знайдені більш великі тіла. Нові спостереження віддалених об'єктів Сонячної системи були проведені на початку листопада трьома групами астрономів, що працюють на телескопах в чилійських Андах, пише New Scientist.

Вчені стежили за карликовою планетою під назвою Еріда. Виявлення цього об'єкта, а також карликових планет Макемаке і Хаумеа призвело до того, що Плутон позбувся планетного статусу. Тому що спостереження виявили, що діаметр нововідкритих об'єктів більше або порівняємо з діаметром Плутона.

Визначити розміри карликових планет Сонячної системи безпосередньо надзвичайно складно, тому що вони віддалені від Землі на дуже велику відстань (висота орбіти Еріди становить близько 14 мільярдів кілометрів, а Плутон віддалений від Сонця на 7,4 мільярда кілометрів), тому вчені використовують непрямі методи. Цього разу астрономи спостерігали, як Еріда затьмарює одну з далеких зірок. Вчені, що спостерігали цей процес з різних точок, змогли точно оцінити розмір утворюється тіні і з цих даних обчислити діаметр карликової планети.

Згідно з новими даними, Еріда "практично напевно" менша 2340 кілометрів. Донині вважалося, за різними оцінками, що її діаметр перебуває в межах від 2600 до 2400 кілометрів. Діаметр Плутона оцінюється в 2400 кілометрів.

Якщо нові дані підтвердяться, то Плутон поверне собі статус найбільшого об'єкта в поясі Койпера, проте Ерида залишиться найбільш масивним небесним тілом з цієї області космічного простору. На даний момент астрономи не можуть пояснити, чому два дуже близьких по діаметру об'єкта можуть так сильно відрізнятися за масою.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.