Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Землю запліднили інопланетяни?

У світі науки 7867 переглядів

Опубліковано - 10.11.2010 20:38 | Всі новини | Версія для друку

Землю запліднили інопланетяни?
Землю запліднили інопланетяни?
Канадський астроном висунув теорію про те, що життя на Землі могло утворитися завдяки потраплянню на неї з космосу загиблих організмів з інших планет.

На думку автора нової роботи, для появи життя на Землі не було потрібно, щоб на неї були занесені живі мікроорганізми. Для розвитку живих істот достатньо, щоб на планету потрапила деяка кількість інформації - у випадку земних організмів вона закодована у формі ДНК або РНК.

Живі істоти містять у своїх генах величезну кількість інформації - за оцінками автора, в клітині кишкової палички зберігається 6 мільйонів біт інформації, тоді як випадкове перемішування молекул дасть тільки 194 біти за 500 мільйонів років (поява життя в ході поступового синтезу все більш і більш складних молекул - найбільш популярна на сьогоднішній день гіпотеза).

Мертві організми також несуть у собі інформацію, незважаючи на те, що вона не може бути безпосередньо реалізована. Крім того, заховані усередині клітин молекули нуклеїнових кислот будуть пошкоджуватися менше. Учений вважає, що оптимальними перевізниками інформації можуть виступати віруси, які складаються з ДНК або РНК, упакованих в оболонку з білків, іноді доповнену ліпідами або полісахаридами.

Нова гіпотеза викликала неоднозначну реакцію у колег вченого. Скептики відзначають, що під час перебування в космосі нуклеїнові кислоти можуть зруйнуватися дуже істотно, незважаючи на захист оболонки. Крім того, положення некропанспермії (втім, як і решти гіпотез, що пояснюють походження життя) украй важко перевірити експериментально.

Нагадаємо, що результати наукових експериментів, проведених на орбіті Землі, підштовхнули російських вчених з Інституту цитології РАН до припущення про те, що органічні молекули могли сформуватися в умовах відкритого космосу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Слово, що йде від серця, проникає в серце”
Нізамі

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.