Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Американський історик вважає, що Голодомором-геноцидом Сталін хотів перетворити українців на радянський народ

Світ навколо нас 4972 перегляди

Опубліковано - 16.11.2010 23:59 | Всі новини | Версія для друку

Норман Наймарк
Норман Наймарк
Прінстонський університет (США) видав у серії “Права людини і злочини проти людства” книгу відомого американського історика професора Нормана Наймарка “Сталінські геноциди”, у якому досліджується Голодомор у СРСР 1932-1933 роках, у тому числі на території України.

Про це повідомили у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху (ЦДВР).

"Українське селянство було під подвійною підозрою: як селяни - контрреволюційний і безнадійно відсталий для більшовиків клас, і як українці, чий націоналізмом дратував Сталіна", - наводить прес-служба ЦДВР цитату з книги Наймарка.

Згідно з дослідженням американського вченого, Йосип Сталін не ставив собі за мету знищити усіх українців, але чітко планував провести їхню денаціоналізацію, перетворення у безликий радянський народ. Кремлівське керівництво було переконане, що українське селянство є ворожою групою, яка має бути знищена.

"Цього було достатньо для радянського керівництва, цього має бути досить, аби зробити висновок, що український голод був геноцидом", - йдеться у книзі Нормана Наймарка.

Співробітник Українського дослідницького інституту Гарвардського університету, історик Володимир В’ятрович у рецензії до цієї книги пише, що академічний авторитет Наймарка спирається на роботу у Гарвардському і Стенфордському університетах, які є найбільш відомими університетськими закладами.
"На сторінках свого дослідження "Сталінські геноциди" професор Наймарк звинувачує Сталіна у кількох актах геноциду, серед них він називає і Голодомор. Аналізу конкретних випадків геноциду передує ґрунтовний розділ про походження цього терміна, його становлення у міжнародній правовій практиці", - пише В’ятрович.

За його словами, американський дослідник вважає, що дуже чітке розмежування категорій жертв злочину є непростою справою. "В історії частими є випадки, коли соціальні та національні категорії, що піддавалися знищенню, накладалися. Український Голодомор, на думку Наймарка, є класичним прикладом цього", - вважає рецензент.

Американський історик наводить й інші приклади "Сталінських геноцидів", яким присвячені окремі розділи книги - розкуркулення, переселення (депортації) націй (зокрема татар, чеченців, інгушів, народів Прибалтики), Великий терор.

В Україні 27 листопада - День пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років.

Зазначимо, що французькі журналісти цього літа на Харківщині почали знімати документальний фільм про Голодомор в Україні. А рік тому відбувся допрем'єрний показ повнометражного документального фільму Holodomor: Ukraine’s Genocide ("Голодомор: Геноцид в Україні"), який було створено в Голлівуді. На показі були присутні люди, що пережили Голодомор 1932-1933 років.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.