Кияни дихають кислотним туманом? |
Як розповіла голова прес-служби ГУ МНС Київської області Вікторія Рубан, надзвичайно густий туман, котрий протягом останніх днів огорнув місто, з пожежами на торфовищах не пов’язаний, а загоряння жодної небезпеки для екології не мають.
"Торфовища почали горіти ще наприкінці минулого тижня, наразі займання мають локальний характер і загрози не становлять. Поклади торфу горять окремими осередками на загальній площі 4,8 га. До гасіння залучено 10 осіб особового складу та 5 одиниць техніки", – зазначила вона.
МНС припускає, що причиною пожеж стало необережне поводження людей з вогнем, адже нині тривають грибний і мисливський сезони, люди розпалюють багаття, і тому небезпека займань зараз підвищена. Рятувальники та пожежники цілком контролюють ситуацію й обіцяють, що за кілька днів пожежа буде повністю ліквідована.
Екологи теж підтверджують непричетність торфовищ до туману.
"Якби пожежа була в Чорнобильській зоні, тоді це було б небезпечно, бо разом з димом в атмосферу потрапила б радіація. А в нинішній ситуації, окрім викидів вуглекислого газу у межах норми, до повітря нічого не потрапить", – запевняє директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.
Звісно, осінні тумани – це явище природне й нормальне, але не в тих випадках, коли люди починають задихатися від таких "природних явищ". Як каже еколог, те, що "душить" мешканців столиці зранку й увечері впродовж останніх 3 днів, – це смог і туман, які, поєднавшись, утворили дисперсну суміш.
По суті, це маленькі краплинки кислоти, котрі разом з повітрям потрапляють у людські легені і є дуже небезпечними для малюків, літніх людей та тих, хто має проблеми з дихальними шляхами. Саме їм еколог радить не гуляти зранку та ввечері центральними вулицями Києва, а більше часу проводити в парках і скверах.
До речі, не так давно схожа ситуація була і в Лондоні. Протягом десяти років у столиці Великої Британії від смогових туманів померли 200 тис. людей. Уряд не зміг проігнорувати таку ситуацію і вжив відповідних заходів: заводи запрацювали за новими технологіями, а лондонськими вулицями почали їздити екологічно безпечні електромобілі. Нині англійська столиця є одним з найчистіших міст Європи, чим, на жаль, не може похвалитися наше місто.
На сьогодні Київ посідає перше місце серед найзабрудненіших міст України, причому 80% забруднювальних чинників – це вихлопи автомобілів.