Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Жити краще вже сьогодні вдалося небагатьом

Громадська думка 7095 переглядів

Опубліковано - 19.11.2010 17:06 | Всі новини | Версія для друку

 Жити краще вже сьогодні вдалося небагатьом
Жити краще вже сьогодні вдалося небагатьом
Більшість українців вважає, що економічна ситуація в Україні за останні вісім місяців погіршилася.

Про це свідчать результати телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна із 15 по 18 листопада 2010 року. Тема опитування – «Відносини між Україною і ЄС».

Зокрема, 61,4% респондентів вважають, що економічна ситуація в Україні за останні вісім місяців погіршилась. З них варіант відповіді «точно погіршилась» обрали 35,8%, «скоріше погіршилась» – 25,6% респондентів. При цьому кожен п’ятий громадянин України (20,4%) висловив думку, що за останні вісім місяців ситуація в країні покращилась. З них 15,6% вибрали відповідь «скоріше покращилась», а 4,8% - «точно покращилась». Важко відповісти на це запитання 18,2% опитаних.

Майже половина українців (44,8%) вважає, що рівень корупції в Україні за останні вісім місяців не змінився. Майже третина громадян (31,2%) висловила думку, що рівень корупції в нашій країні за цей період збільшився, а кожен десятий опитаний (10,8%) вважає, що, навпаки, зменшився. Важко відповісти на це запитання 13,2% респондентів.

Соціологи також поцікавилися ставленням респондентів до місцевих виборів, що пройшли в Україні 31 жовтня.

Отож 58,4% респондентів вважають, що під час місцевих виборів відбулися порушення і фальсифікації. З них відповідь «точно так» на це запитання дали 36,2%, «швидше так» – 22,2% опитаних. Вважає, що порушень і фальсифікацій під час місцевих виборів не було, майже чверть респондентів (23,3%). З них 12,5% дали відповідь «швидше ні» на це питання, 10,8% – «точно ні». Важко відповісти 18,3% громадян України.

43,2% респондентів висловили думку, що місцеві вибори в Україні пройшли недемократично. З них відповідь «точно недемократично» обрали 28,0%, «швидше недемократично» – 15,2%. Вважають, що місцеві вибори, навпаки, пройшли демократично, 40,3% українців. З них відповідь «точно демократично» обрали 21,3%, «швидше демократично» – 19,0%. Важко відповісти на це запитання 16,5% опитаних.

Українці хочуть у Європу

Лише третина українців вважає відносини між Україною і Європейським союзом дружніми.

Зокрема, 33,7% назвали відносини між Європейським Союзом і Україною дружніми. З них кожен п’ятий (21,0%) назвав їх «скоріше дружніми», а 12,7% – «точно дружніми». Вважають, що ці відносини можна назвати недружніми, лише 12,8% українців. З них 9,0% обрали відповідь «швидше недружні», а 3,8% – «точно недружні». При цьому майже половина респондентів (45,3%) вважає відносини Україна – ЄС нейтральними, а 8,2% було важко відповісти на дане питання.

Очікують, що відносини Україна – ЄС у майбутньому поліпшуватимуться, 42,3% респондентів. Близько третини опитаних (33,9%) вважають, що відносини залишаться тими ж самими, а 14,3% респондентів висловили побоювання, що взаємини ЄС і України погіршуватимуться. Кожному десятому українцю (9,5%) важко було відповісти на це питання.

Більшість українців (76,3%) вважає доцільним рівнем зближення України і ЄС безвізове пересування громадян. Далі йде культурний взаємообмін (69,0%) і єдиний митний простір (51,6%). При цьому понад третина опитаних (35,1%) підтримує ідею спільної зовнішньої політики, майже чверть (23,7%) – ідею спільної валюти. Вважають, що доцільним рівнем зближення України з ЄС є спільне законодавство – 14,0%, спільна армія – 10,4%, спільні державні органи влади – 8,8% респондентів. Відповідь «інше» на це питання дали 0,4% громадян України, а 5,0% було важко відповісти на нього.

Переважна більшість українців (88,5%) позитивно ставиться до спрощення візового режиму між Україною і Європейським Союзом. З них відповідь «точно, позитивно» дали 76,7%, «швидше, позитивно» – 11,8% респондентів. Негативно ставляться до спрощення візового режиму між Україною і ЄС лише 4,5% опитаних.

Усього згідно з випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів віком старше за 18 років в усіх обласних центрах України, містах Києві і Севастополі. Квотами були регіон мешкання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує ±3,2%.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Особа, що не володіє мовою народу, на землі якого проживає, - гість або окупант, або раб цього окупанта”
Карл Маркс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.