Комета Хартлі-2 |
Такі виводи вчені зробили після аналізу знімків, які передав зонд Deep Impact, що наближався до комети на відстань 700 кілометрів. Фото комети і їхній опис приведені на сайті Американського космічного агентства (NASA).
На зображеннях, зроблених за допомогою камери зонда високого дозволу, видно, що крижані фрагменти різного розміру оточують "тіло" комети. Фахівці NASA склали з переданих знімків невелике відео, на якому можна прослідкувати траєкторії руху "сніжків".
Під час зближення зонду з кометою деякі з крижаних фрагментів потрапили в апарат, трохи змінивши його траєкторію. В результаті "обстрілу" Deep Impact не був пошкоджений, оскільки всі частинки були дуже невеликими.
До цих пір дослідники не спостерігали подібного явища у інших комет. Навколо попередньої "мішені" Deep Impact - комети Темпеля 1 були знайдені тільки крижані частинки мікророзмірів.
Раніше астрономи, що аналізують дані, які зібрав зонд, з'ясували, що основним компонентом потоків, що вириваються з ядра комети, є замерзлий вуглекислий газ, а не водяний лід, як було прийнято вважати.
Зонд Deep Impact був запущений в космос 12 січня 2005 року. Метою його місії було вивчення комети Темпеля 1, на яку Deep Impact скинув мідну болванку. Це було зроблено для того, щоб підняти з комети пил і досліджувати її склад. Після того, як зонд успішно виконав це завдання, було вирішено відправити його до ще однієї комети - Хартлі 2.