Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Всесвіті знайшли комету, яка розкидає сніг

У світі науки 5251 перегляд

Опубліковано - 21.11.2010 18:56 | Всі новини | Версія для друку

Комета Хартлі-2
Комета Хартлі-2
Комета Хартлі-2 викидає з себе “сніжки”, розмір яких варіюється від розміру м’яча для гольфу до баскетбольного м’яча.

Такі виводи вчені зробили після аналізу знімків, які передав зонд Deep Impact, що наближався до комети на відстань 700 кілометрів. Фото комети і їхній опис приведені на сайті Американського космічного агентства (NASA).

На зображеннях, зроблених за допомогою камери зонда високого дозволу, видно, що крижані фрагменти різного розміру оточують "тіло" комети. Фахівці NASA склали з переданих знімків невелике відео, на якому можна прослідкувати траєкторії руху "сніжків".

Під час зближення зонду з кометою деякі з крижаних фрагментів потрапили в апарат, трохи змінивши його траєкторію. В результаті "обстрілу" Deep Impact не був пошкоджений, оскільки всі частинки були дуже невеликими.

До цих пір дослідники не спостерігали подібного явища у інших комет. Навколо попередньої "мішені" Deep Impact - комети Темпеля 1 були знайдені тільки крижані частинки мікророзмірів.

Раніше астрономи, що аналізують дані, які зібрав зонд, з'ясували, що основним компонентом потоків, що вириваються з ядра комети, є замерзлий вуглекислий газ, а не водяний лід, як було прийнято вважати.

Зонд Deep Impact був запущений в космос 12 січня 2005 року. Метою його місії було вивчення комети Темпеля 1, на яку Deep Impact скинув мідну болванку. Це було зроблено для того, щоб підняти з комети пил і досліджувати її склад. Після того, як зонд успішно виконав це завдання, було вирішено відправити його до ще однієї комети - Хартлі 2.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Вони вважають життя наше забавою і житіє прибутковою торгівлею, бо кажуть, то повинно ж звідкілясь мати прибуток, бодай із зла”
Біблія

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.