Аратта - На головну

21 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Wi-Fi вбиває дерева

Довкілля 11489 переглядів

Опубліковано - 24.11.2010 04:20 | Всі новини | Версія для друку

Так набагато краще! (ілюстрація comsodesign88.)
Так набагато краще! (ілюстрація comsodesign88.)
Численні дослідження, присвячені впливу систем бездротового зв’язку на здоров’я людини, так і не дали (або просто не захотіли дати) певного результату, а от у випадку з деревами, здається, все ясно.

Співробітники Вагенінгенського університету (Нідерланди) показали, що зелені друзі людини більш уразливі за останніх перед випромінюванням Wi-Fi. При цьому вони навіть не можуть скористатися мобільним телефоном, щоб зателефонувати дільничному терапевту. Несправедливо!

Отже, дерева, що ростуть у зонах активного використання бездротового зв'язку (перш за все в містах, звичайно), страждають від симптомів, які не вдалося пов'язати ні з бактеріями, ні з вірусами. Серед них - витікання живиці, тріщини в корі, загибель частини листя і аномалії розвитку.

Щоб уникнути впливу інших факторів, яких у містах більше ніж достатньо, вчені протягом трьох місяців піддавали 20 ясенів різного виду випромінювання. Найбільш очевидні ознаки «променевої хвороби» продемонстрували саме ті дерева, які зіткнулися з Wi-Fi: листя набули характерного свинцевого відливу, що передвіщає їхню швидку загибель.

За оцінками дослідників, п'ять років тому в Нідерландах від опромінення страждали 10% дерев, а сьогодні цей показник наблизився до 70%, що не дивно, беручи до уваги активне зростання розповсюдження бездротових технологій.

У сільських районах і районах з низькою урбанізацією поки все спокійно.

Звичайно, ніякої панацеї фахівці не пропонують: ну не завернеш ж кожне міське дерево у фольгу від коріння до крони.

Вчені запланували ряд подальших досліджень для остаточного з'ясування всіх ознак «променевої хвороби» у рослин.

Підготовлено Компьюлєнтою за матеріалами Popular Science.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.