Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Перерви на каву протягом робочого дня сприяють підвищенню ефективності праці

У світі науки 9995 переглядів

Опубліковано - 29.11.2010 11:40 | Всі новини | Версія для друку

Кава-брейк підвищує продуктивність праці
Кава-брейк підвищує продуктивність праці
На думку фахівців шведського агентства з підбору кадрів «Менпауер», один із резервів підвищення ефективності праці - перерви на чай, або - більш актуальну в Швеції каву. А іспанці стверджують, що солодка кава зміцнює пам`ять.

На думку експертів, під час кава-брейків працівники можуть поспілкуватися один з одним у неформальній обстановці та обговорити різні питання, у тому числі і виробничі, повідомляє видання "Фокус".

"За двійкою філіжанок кави ми обмінюємося великою кількістю досвіду, знань та ідей. Тут ми займаємося дуже цінним пошуком вирішень проблем, - сказав доктор економіки й викладач основ керівництва Гуннар Екман в інтерв'ю телеканалу СВТ. - Теревенячи, працівники краще пізнають співрозмовника, у них виникає почуття довіри, необхідне для майбутньої взаємодопомоги. Дуже шкода, що деякі начальники ставляться до цього як до непотрібної балаканини", - додав Екман.

За даними “Менпауер”, дві третини шведів вважають, що перерви на каву роблять їхню працю більш ефективною. 65% тих, хто йде випити кави два-три рази на день, впевнені, що працюють з повною віддачею. Втім, у своїй ефективності впевнені також і 56% тих, хто взагалі не бере участь у спільному кавуванні.

Найглибше традиція перерви на каву закоренилася в північних районах Швеції, а поширена в основному в будівництві, на підприємствах, у різних операторів і техніків. Менше за все вона помітна в сфері послуг і торгівлі.

Солодка кава живить оперативну пам'ять людини

Нейропсихологи з Університету Барселони провели експеримент, в якому взяли добровільну участь 40 осіб, передає medicinform.net. Всім піддослідним провели сканування головного мозку для визначення зон порушення та імпульсів. Потім частина учасників отримала каву з цукром. У результаті виявилося, що саме у тих, хто випив солодку кава, фіксувалося посилення активності зон, відповідальних за формування робочої пам'яті та уваги.

Фахівці стверджують, що поєднання кофеїну і глюкози покращує когнітивні здібності в умовах, коли людині потрібно підтримувати постійну увагу і використовувати максимум оперативної пам'яті. Ці речовини підсилюють ефективність роботи відділів мозку, які відповідальні за дані робочі функції.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.