Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Фельдман буде шукати ксенофобію в Інтернет-ЗМІ

Національне питання 7584 перегляди

Опубліковано - 29.11.2010 13:02 | Всі новини | Версія для друку

Фельдман буде шукати ксенофобію в Інтернет-ЗМІ
Фельдман буде шукати ксенофобію в Інтернет-ЗМІ
Моніторинг інтернет-ЗМІ проведуть співробітники Інституту прав людини і запобігання екстремізму і ксенофобії з ініціативи народного депутата Олександра Фельдмана.

Причина даного дослідження — зростання ксенофобських заяв в Україні. На жаль, як зауважує Фельдман, але українське суспільство поступово починає нездужати на цю ваду.

«Ксенофобія стає популярною при написанні коментарів і створенні графічних матеріалів в інтернеті, — вважає Фельдман. — Всі коментарі з закликами до міжнаціональної ворожнечі, де вказані ІР-адреси авторів, стануть предметами заяв до прокуратури, а там, де немає ІР-адрес — будемо звертатися до адміністрації сайту з проханням надати такі дані для подання заяв».

Моніторингу будуть піддані всі популярні інтернет-сайти. Результати дослідження будуть передані до правоохоронних органів. Проте редактори ЗМІ не повинні вважати, що дана ініціатива — спроба тиску на них.

«Ми лише хочемо покарати винних. Причому зробити це таким чином, щоб самі новинні сайти не постраждали через неадекватність окремих користувачів, — відзначив Фельдман. — Просто багато редакторів інтернет-ресурсів надто переоцінюють невразливість інтернету для правосуддя і недооцінюють важливість антиксенофобского адміністрування сайтів».

Хоча якщо бути відвертими, то зростанню ксенофобії в Україні сприяє і байдужість людей. Багато правозахисників і жертв національних гонінь не хочуть зв'язуватися з інтернет-ресурсами через стереотипи: мовляв, боротися з інтернетом марно. На думку Фельдмана, це неправильна позиція. Щоб покарати розпалювачів міжнаціональної ворожнечі, достатньо написати заяву до суду, де відповідачами вказати офіційних власників інтернет-видань.

«Ця інформація є доступною, і якщо суддя знайде в редакційних матеріалах ознаки розпалювання міжнаціональної ворожнечі, то інформація буде направлена до прокуратури і порушать кримінальну справу», — констатував народний депутат.

За словами Фельдмана, якщо власники новинних сайтів не бажають проводити більшу частину часу в судах, то у них є альтернатива: або стежити за коректністю коментарів і блокувати ксенофобські висловлювання, або покласти відповідальність на самих користувачів, запрограмувавши сторінку таким чином, щоб було видно ІР- адресу коментаторів.

А щоб боротьба з проявом ксенофобії, расизму, неофашизму і політичного екстремізму була ефективною, в Україні необхідно розробити комплексну державну програму запобігання таким явищам, вважає депутат.

«Якщо ми бачимо Україну буферною зоною між європейською і євразійською цивілізаціями, то для основи дійсно згодяться ксенофобія, націонал-аутизм, прихована ворожість і недовірливість. Якщо ж ми бачимо Україну частиною Великої Європи, то базис повинен сформуватися на соборній свідомості, почутті здорової самоповаги і готовності сприймати інших», — резюмував Фельдман.

Від "Аратти". На превеликий жаль, нардеп Фельдмам чомусь помічає виключно однобокі "ксенофобські явища", і в той же час не звертає уваги на українофобські коментарі в популярних інтернет-ЗМІ. І ми також не чули його обурення з приводи заяви Президента Ізраіля, який нещодавно дозволив собі повчати українців, як їм потрібно відноситися до власної історії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.