Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Незручна правда про нашу еволюцію?

У світі науки 5869 переглядів

Опубліковано - 30.11.2010 19:14 | Всі новини | Версія для друку

Джентльмени віддають перевагу все-таки білявкам
Джентльмени віддають перевагу все-таки білявкам
Чому у красивих людей частіше народжуються дочки, ніж сини? Тому що для жінки краса важливіше ніж для чоловіка, відповідає еволюційний психолог Сатоші Канацава з Лондонської школи економіки.

Автор книги “Десять політично некоректних істин про людську природу” (Ten Politically Incorrect Truths about Human Nature) Сатоші Канацава визнає, що деякі з його ідей здаються аморальними, але запевняє, що вони підкріплені науковими даними.

Журналіст Джеремі Лоренс виклав теорії Канацави на сторінках The Independent.

1. "Гіпотеза Тріверса-Уільярда" говорить: якщо батьки можуть передати дітям риси, більш сприятливі для осіб певної статі, дітей цього статі народиться більше. Канацава припустив, що у красивих людей більше дочок, так як з точки зору еволюції головна перевага жінки над її суперницями - краса, і знайшов статистику Національного центру розвитку дитини, яка це підтверджує.

2. Ліберали розумніші консерваторів. Канацава відшукав дані, що середній IQ молодих людей, які іменували себе "украй ліберальними", становив 106 балів, а тих, хто назвав себе "украй консервативними" - 95. "Еволюція спонукає людей до консерватизму, до того, щоб вони дбали переважно про своїх рідних і друзів. Лібералізм і турбота про невизначену безліч незнайомих людей, які не перебувають з тобою в генетичній спорідненості, - щось новаторське з еволюційної точки зору. Тому розумні діти частіше стають лібералами, коли підростають", - вважає Канацава.

3. Теракти смертників не завжди продиктовані релігійними мотивами. Але якщо релігія фігурує в цій ситуації, це завжди іслам, стверджує Канацава. Швидше, це пов'язано з сексом, чи в даному випадку відсутність сексу. На думку вченого, пояснення в тому, що іслам дозволяє полігамію і, отже, жінок вистачає не на всіх чоловіків. "Для багатьох молодих терористів-смертників мусульманського віросповідання рушійна сила - поєднання полігамії з обіцянкою великого гарему з дів на небесах", - пише Канацава.

4. Любов чоловіків до білявок Канацава пояснює тим, що світле волосся – ознака молодості (з віком вони темніють). Жінка зі світлим волосям - молодша, а отже чоловік підсвідомо прагне мати стосунки з більш репродуктивною жінкою.

5. Полігамію він вважає невід'ємною рисою людської природи: "Якщо майновий розрив великий, жінці краще ділити з кимось багатія, ніж вести моногамний спосіб життя з бідняком".

6. Подружжя, у яких є сини, а не дочки, рідше розлучаються, адже синам батько потрібніший: він гарантує, що нащадок успадкує багатство і соціальний статус. Постійна присутність батька у родині має важливе значення для сина, але не настільки вирішальне значення для його дочки, вважає Канацава.

7. Тенденція до скоєння злочинів має пік у підлітковому віці, а потім швидко знижується. Але ця крива не обмежується злочинами. У конкурсі на авторитет серед товаришів (або є сексуальних конкурентів) чоловіки можуть діяти силою або вони можуть демонструвати власну конкурентоспроможність шляхом своєї творчої діяльності.

8. Кризу середнього віку чоловіків Канацава пояснює не старінням, а тим, що їхні дружини виходять з репродуктивного віку.

9. Сексуальні інтрижки чоловіків-політиків учений вважає нормою: до політичної влади чоловіки тому і прагнуть, аби привабити більше жінок.

10. Сексуальні домагання, яким чоловіки піддають жінок на роботі – не дискримінація жінок, а лише частковий прояв поведінки чоловіків із потенційними конкурентами, вважає Канацава.

На початку цього року Сатоші Канацава опублікував статтю, де стверджує, що політична, релігійна та сексуальна поведінка може бути відображенням інтелекту.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Скільки рабів, стільки ворогів”
Сенека

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.