В української армії немає ні реальних цілей, ні грошей |
Українська армія за всі роки існування незалежної України не могла похвалитися достатнім фінансуванням. Грошей, що виділяються армії сьогодні, вистачає лише на прокорм. У 2010 році на Міністерство оборони виділили 8,641 мільярда гривень. З них 6,648 мільярда відведено на "утримання особового складу". Близько 101 мільйона гривень виділено для реформування та розвитку ЗСУ.
На керівництво та військове управління ЗСУ виділено практично удвічі більше. Для порівняння - на реформування та розвиток армії Польщі виділено 1,27 мільярда доларів. У цілому ж Міністерству національної оборони Польщі виділили в 2010 році 8,42 мільярда доларів США.
Військовий бюджет України малий навіть за скромними запитами самих українських військових. Крім того, враховуючи прогнозні показники фінансування оборонних витрат, затверджені урядом, істотного збільшення фінансування армії не передбачається.
Але і з тими грошима, які уряд виділяє армії, в Міноборони не вміють поводитися. "Серйозну стурбованість викликає перегляд пріоритетів створення нових видів озброєнь. Замість АН-70 і кораблів класу "Корвет" МОУ як і раніше буде закуповувати танки, хоча будь-який військовий експерт і не експерт сьогодні скаже, що ефективність застосування танків в умовах сучасної війни досить сумнівна" , - зазначає політичний експерт Олексій Мельник.
З ним солідарний начальник Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бандрак. "Припинення фінансування державних програм щодо створіння корабля класу "Корвет", літака Ан-70 і з модернізації вертольотів - дуже проблематичні речі для армії. Хоча безпосередньо ці проекти і не пов'язані з питаннями обороноздатності країни, але вони дозволяли розвивати України військово-технічне співробітництво. Зокрема, на прикладі "Корвета", із західним світом, що дозволяло залучати їх технології ", - зазначив він.
Такі проблеми з плутаниною щодо фінансових коштів в армії насамперед пов'язані з тим, що ЗСУ просто не мають чіткої концепції розвитку.