Аратта - На головну

23 грудня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Імітація. Адміністративна реформа не зменшить корупцію

Політика 4806 переглядів

Опубліковано - 10.12.2010 16:30 | Всі новини | Версія для друку

Імітація. Адміністративна реформа не зменшить корупцію
Імітація. Адміністративна реформа не зменшить корупцію
У адміністративній реформі не міститься ані слова про корупцію, тоді коли це — головна проблема України.

Про це у «Дзеркалі тижня» пише директор Міжнародного центру перспективних досліджень Віра Нанівська.

Вона наголошує, що реформа навіть «не пахне» змінами в системі органів влади, що можуть привести до запобігання та ліквідації корупції.

«Навіть державні інспекції, які у всіх демократичних країнах є запобіжником корупції, в Україні не зрозуміло для чого створені. Окрім фінансової інспекції, решта — секторні. Немає ані адміністративної, ані соціальної, ані антикорупційної», — пише Віра Нанівська.

За її словами, державні інспекції всередині виконавчої влади не зможуть інспектувати державну службу і використання державних ресурсів, як це відбувається в Канаді, Франції чи Німеччині. «Для цього їм треба бути незалежними від тих, кого контролюють. Вирішальне значення має спосіб призначення. З указу не зрозуміло, хто призначає. Але читаємо, що у своїй діяльності державні інспекції спрямовуються й координуються міністерствами — тими, кого мали би контролювати, якби виконували свої функції. То для чого ж їх створено? Можливо, для монополізації і централізації контролю над громадянами? Тоді адміністративна і антикорупційна інспекції не потрібні, і зрозуміло, чому їх немає», — вважає автор.

«Якщо інспекції контролюватимуть приватних підприємців — оскільки на контроль за державною службою і державними ресурсами в указі немає ані найменшого натяку, — то жодних змін очікувати не варто! Корупція не буде ліквідована. Хіба що централізується», — підкреслює експерт.

На її думку, ця реформа «повторює всі попередні спроби адміністративних реформ і навіть на міліметр не наблизилася до реформи інституційної».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.