Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Wikileaks: Московський патріархат служить Кремлю

Скандал 4949 переглядів

Опубліковано - 10.12.2010 18:17 | Всі новини | Версія для друку

Wikileaks: Московський патріархат служить Кремлю
Wikileaks: Московський патріархат служить Кремлю
Американський дипломат з’ясував це у бесіді з високопоставленим посадовцем у церковній ієрархії.

Згідно із секретною доповіддю посла США в Москві Джона Байерлі, оприлюдненою Wikileaks, американський дипломат мав 28 січня 2010 бесіду з головою Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату (ВЗЦЗ МП) митрополитом Волоколамським Іларіоном. На підставі цієї бесіди посол зробив деякі замітки і разом зі своїми висновками відправив каблограмою (телеграмою, переданою по дротам - ред.) в США.

За словами Байерлі, архієпископ визнав, що Російська православна церква (РПЦ) прагне розширити свою присутність в суспільстві і підтримує поточну державну політику, включаючи "керовану демократію", визнаючи величезний розрив між вченням церкви і повсякденним життям більшості росіян. На його думку, РПЦ плутає авторитаризм зі стабільністю і вважає, що російському народові потрібна сильна рука стабільного керівника, там переконані, що Росії ніколи не вдасться змусити владу бути відповідальною за свою політику.

Іларіон заявив послу, що РПЦ збільшує кількість публічних заяв у своїх інтересах, розширюючи вплив, перш за все у світських областях суспільства, таких, наприклад, як дитяча освіта. Він зазначив, що Церква через патріарха Кирила може впливати на основні події в Росії, включаючи політичні. РПЦ вже грає важливу роль і у відносинах Росії з іншими країнами.

Американський посол пише, що РПЦ (ця "держава в державі") тепер є в Росії більш політичною одиницею, ніж богословською і наводить свої замітки щодо участі РПЦ в "церковній дипломатії" в Україні та Грузії, де вона підсилює зв'язки з православними церквами.

Байерлі також описує не відповідність заяв і дій Російської Православної Церкви щодо інших віросповідань в Росії. Він переказує слова Іларіона, який заявив, що РПЦ не хоче ніякої дискримінації, але "відмінність між традиційними і нетрадиційними релігіями йде корінням в наше далеке минуле". Але, додав митрополит, "деякі верстви" усередині РПЦ можуть висловлювати більш нетерпимі погляди і є межі, за якими лідери церкви не можуть їм перешкодити.

Щодо втручання Церкви в управління державою, то Іларіон пояснив американському дипломату, що головною роллю РПЦ він бачить пропаганду офіційної політики уряду. Крім того, теза "керованої демократії" дуже близька РПЦ і подобається їй. Іларіон сказав, що "наша демократія не повинна копіювати американську", а беручи до уваги культуру і історію Росії, це, швидше, має бути форма "керованої демократії".

Посол США в Москві роз'яснює своєму керівництву, що в такому разі РПЦ майже цитує план "Єдиної Росії", а Іларіон плутає авторитаризм зі стабільністю, відзначаючи, що "росіянам завжди подобалося мати стабільну і сильну фігуру нагорі". Владика критикує експерименти з демократією середини 90-х, називає вибори 1996 року "катастрофою", за яких країна виявилася паралізована непривабливим вибором між Єльциним, Зюгановим і Жириновським. Щодо того, чи може Росія прагнути в майбутньому до такого порядку, де люди змушують власний уряд бути відповідальними за політику, Іларіон сказав, що це "теоретично можливо, але на практиці ніколи не працює", наводить депешу американського посла "Російський репортер".
Як пише Байерлі, РПЦ досягла багато чого у сфері соціального та політичного лідерства, але відсутність її впливу на повсякденне життя більшості людей призвело до перекосу ролі РПЦ у бік політичний.

"Ми повинні подолати культурні та психологічні бар'єри, що відокремлюють релігійне та світське життя в Росії", - цитує він слова митрополита, який вважає, що найкращою формою для досягнення цієї мети є освіта.

Впевнене зростання РПЦ і відкриті визнання, що вони збираються проникнути в усі аспекти російського суспільства, - факти, які не можуть не викликати тривогу, коментує посол підсумки своєї бесіди з митрополитом Волоколамським. Але у російських людей після пережитих десятиліть морального банкрутства за період соціалізму і після катастрофічних змін пострадянського періоду з'явилося відчуття, що вони оточені порожніми цінностями і цинізмом, що привело їх до відповідного духовному голоду, аналізує Байерлі.

І він робить висновок, що якщо РПЦ прагне заповнити цю порожнечу, то США повинні бути готові не закривати на це очі і дати зрозуміти, що християнські цінності повинні застосовуватися і до неправославних віруючих.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.