Цього року в міліції померло удвічі більше затриманих, ніж минулого |
Правозахисники заявили, що за рік через різні види насильства проходять більш ніж 600 тис. українців
Кількість смертей в органах внутрішніх справ упродовж 2010 року збільшилася більш ніж удвічі порівняно із 2009 роком.
За інформацією правозахисників, станом на жовтень в установах МВС була зафіксована 41 смерть, тоді як минулого року зареєстрували 21 смертельний випадок.
"За даними всеукраїнського соціологічного дослідження, за рік через різні види незаконного насильства проходять більш ніж 600 тис. українців. Це величезна цифра, ця цифра страшна", - заявив на прес-конференції 10 грудня співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.
Він наголосив, що проблема застосування катувань та інших видів незаконного насильства в міліції під час дізнання і слідства для отримання зізнань у скоєнні злочинів була і залишається системним порушенням прав людини.
За словами Захарова, деякі з подібних випадків викликали масові протести, але це не дало результату, оскільки немає результатів розслідування – наприклад, щодо смерті студента Ігоря Індила.
Захаров підкреслив, що загалом в Україні впродовж останнього року суттєво погіршилася ситуація із правами людини.
При цьому за цей рік з'явилися нові тенденції щодо порушень прав людини, яких не було раніше.
"Насамперед, це використання правоохоронних структур як інструмента для боротьби з політичними опонентами, з громадськими рухами і будь-ким, хто є опонентом влади. Це стосується і МВС, і прокуратури, і Служби безпеки України", - заявив правозахисник.
Зокрема, він навів приклад, як правоохоронні органи зупиняли не тільки автобуси підприємців, що їхали до Києва на акції протесту, а й, наприклад, автобуси з прочанами (причому, лише однієї конфесії, - а саме православних Київського патріархату - прим. "Аратти"), що збиралися для участі у святі хрещення Русі.
Також, як зазначив Захаров, повернулася колишня радянська практика щодо проведення спецслужбами "бесід" із громадськими, профспілковими активістами, студентами, яким рекомендували не брати участь в акціях протесту.