Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Американський зонд досяг меж Сонячної системи

У світі науки 6346 переглядів

Опубліковано - 14.12.2010 12:32 | Всі новини | Версія для друку

Американський зонд досяг меж Сонячної системи
Американський зонд досяг меж Сонячної системи
Міжпланетний автоматичний зонд NASA Voyager-1, запущений американським космічним агентством 33 роки тому, досяг меж Сонячної системи.

Як повідомляють в лабораторії реактивного руху NASA в Пасадіні (штат Каліфорнія), яка управляє Voyager-1 і його двійником Voyager-2, зонд рухається зі швидкістю 61 тисяча км на годину і перебуває на відстані 17,3 млрд км від Сонця. Через чотири роки Voyager-1 покине Сонячну систему і вийде в міжзоряний простір.

Фахівці лабораторії, вивчивши останні дані, підсумували, що перший апарат, виведений в космос 5 вересня 1977 року, увійшов у зону, де швидкість сонячного вітру впала фактично до нуля.

Сонячну систему відокремлює від міжзоряного середовища геліосфера - величезний своєрідний міхур, що надувається Сонцем за допомогою заряджених частинок і магнітних полів.

У міру наближення до рубежу геліосфери швидкість заряджених частинок починає знижуватися, поки не досягне нуля. Цей показник був зафіксований в червні і відтоді залишається незмінним.

"Сонячний вітер завернув за ріг. Voyager-1 наближається до міжзоряного простору", - резюмував один з учасників проекту Ед Стоун з Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадіні.

Стоун з колегами провели кілька перевірок вірності свого висновку. Вони показали, що в серпні 2007 року швидкість сонячного вітру на траєкторії польоту зонда становила 209 тисяч км за годину, потім стала скорочуватися на 72,4 тисячі км за годину кожний наступний рік.

Вчені пояснили, що наразі зонд ще не покинув геліосферу. "Якби апарат вийшов у міжзоряний простір, то це супроводжувалося б різким падінням щільності розпечених часток навколо зонда при одночасному зростанні щільності холодних частинок", - уточнюють дослідники.

Voyager-2 буде потрібно кілька років, щоб досягти точки, де зараз перебуває його близнюк. Останній летить швидше від другого зонда, який, за розрахунками вчених, розташований за 14,1 млрд км від Сонця.

Нагадаємо, як повідомлялося, на початку вересня американське космічне агентство NASA заявило про початок підготовки експедиції на Сонце. Старт наукового проекту планується на 2018 рік.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Всяке партійне збіговисько складається із неуків і негідників”
Наполеон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.