Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


За фальсифікації на виборах традиційно карають виконавців, а не замовників

Вибори-2010 27236 переглядів

Опубліковано - 14.12.2010 18:27 | Всі новини | Версія для друку

За фальсифікації на виборах традиційно карають виконавців, а не замовників
За фальсифікації на виборах традиційно карають виконавців, а не замовників
В Україні з’явилися перші покарані за порушення виборчого законодавства під час місцевих виборів. Утім, на думку експертів, проблема в тім, що покарали виконавців, а замовники вийшли сухими з води.

У Чернівецькій області, згідно із судовим вироком, покарано трьох осіб.

Одна жінка, будучи членом комісії, умисно підробила підписи виборців й отримала бюлетені для голосування. Інші двоє – приватний підприємець та студент – на користь одного з кандидатів до міської ради купували голоси студентів за 50 гривень. Винних засуджено до двох років умовного позбавлення волі з випробовувальним терміном на один рік.

Карають виконавців, а не замовників

У коментарі Deutsche Welle представник громадянської мережі „Опора” Андрій Дутчак таке м’яке покарання пояснив тим, що судді розуміли, що перед ними не замовники фальсифікації, а лише виконавці.

Такої ж думки дотримується і голова КВУ України Олександр Черненко: «На жаль, у нас на виборах страждають в основному «стрілочники», а замовники вирішують питання на високому рівні. Це негативна тенденція». Виконавця встановити не складно, каже Черненко, а от провести слідчі дії й вийти на замовника ніхто не хоче.

Навряд чи ці поодинокі вироки стануть стримуючим фактором для порушників у майбутньому, вважають експерти. Вони переконані, що хвиля страху перед «буквою виборчого закону» вже спала.

Після виборів 2004 року було порушено понад тисячу кримінальних справ, було винесено сотні вироків, порівнює Черненко. Громадські організації навіть зробили відеоролики, де на прикладі покараних застерігали потенційних порушників від спокуси.

Тоді це спрацювало, зауважує голова КВУ, і вибори 2006-2007 років пройшли демократично. Утім, після нещодавніх місцевих виборів, каже Черненко, у багатьох фальсифікаторів виникло почуття безкарності.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2010»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.