Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені підтвердили гіпотезу про існування крижаних вулканів

У світі науки 5384 перегляди

Опубліковано - 15.12.2010 12:49 | Всі новини | Версія для друку

Вчені підтвердили гіпотезу про існування крижаних вулканів
Вчені підтвердили гіпотезу про існування крижаних вулканів
Зонд Кассіні зібрав факти, які підтверджують гіпотезу про існування на супутнику Сатурна Титані крижаних вулканів, або кріовулканів.

За даними вчених, кріовулкани існують на деяких небесних тілах за дуже низьких температур. На відміну від земних вулканів, кріовулкани викидають на поверхню не розплавлену лаву, а замерзлий водяний лід і вуглеводні, а також заморожені гази - аміак, метан та інші.

Теорія про існування на Титані крижаних вулканів розглядалася вченими вже давно, проте наукових доказів цієї теорії представлено не було. Автори нової роботи стверджують, що нові дані дозволяють говорити про існування на Титані кріовулканів набагато впевненіше.

Проаналізувавши результати, отримані з супутника Кассіні в регіоні під назвою Sotra Facula, вченим вдалося описати шахти і височини, з яких вириваються потоки речовини. Крім того, Кассіні знайшов поряд з височинами кілька колодязів глибиною близько 1500 метрів. Висота піків становить від 1000 до 1500 метрів. Теоретично колодязі можуть бути кратерами, що залишилися від падіння метеоритів, але досі всі факти вказували, що Титан не піддавався активному бомбардуванню.

Вчені стверджують, що кріовулкани можуть заповнювати постійні втрати метану в атмосфері Титана - молекули цього газу розщеплюються під впливом сонячного випромінювання приблизно протягом 10 мільйонів років. Крім того, вулкани можуть викидати на поверхню молекули, які можуть служити відповідним вихідним матеріалом для розвитку життя - поруч з юпітеріанськими місяцями Енцеладом і Європою Титан розглядається як перспективний кандидат на наявність живих істот. Крім потенційної населеності, Енцелад відомий дуже активним кріовулканізмом - на цьому супутнику Юпітера існування крижаних вулканів підтверджено достовірно.

Нагадаємо, раніше вчені дійшли висновку, що супутник Сатурна Титан більше схожий на Землю, ніж будь-яке інше тіло в Сонячній системі, незважаючи на велетенські відмінності в температурних та інших кліматичних умовах.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки осягнувши минуле, люди будуть здатні на пророцтва, що спрямовані в майбутнє”
Дмитро Волкогонов

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.