У Могильова придумали відмазку: Найєм неякісно показав документи |
Про це заявив радник міністра Костянтин Стогній.
"Міністр доручив підготувати і доповісти йому докладну довідку щодо цього інциденту, провести службову перевірку", - підкреслив Стогній. За його словами, міліції потрібно ще отримати свідоцтва Найема.
"Я розмовляв з Мустафою. Він вчора мав давати свідчення, але не зміг цього зробити. Обіцяв сьогодні о 14:15 бути в київському Главку міліції, де його буде опитувати інспекція з особового складу, яка проводить розслідування", - зазначив Стогній.
"Коли опитають Мустафу, коли зіставлять всі дані, будемо робити висновки. Але поки ситуація патова. Троє беркутівців кажуть, що все було коректно і красиво, а два журналісти кажуть, що було погано. Бажано знайти ще якісь свідчення", - заявив він.
"Зараз подивляться відеокамери. Може, це щось прояснить додатково. Але поки говорити про те, що там насправді сталося, рано. Хоча за всією інформацією, яка є на даний момент, інцидент абсолютно той, який в нормальному житті не повинен був мати місце", - зазначив Стогній.
Він підкреслив, що "звільняти співробітників "Беркуту" до завершення службової перевірки не будуть точно".
"Мустафа у своїх коментарях пише, що, коли його співробітники міліції попросили пред'явити документи, він почав показувати документи, але, виходячи з його розповіді, зробив це неякісно, мигцем показавши документ", - заявив радник міністра.
"Як співробітник міліції може звірити документ, звірити фотографію в темряві, якщо людина якісно не показала посвідчення? Якщо людина відмовляється, міліція зобов'язана встановити його особистість", - сказав він.
"Співробітник міліції несе кримінальну відповідальність за бездіяльність. А якщо якийсь злочинець у районі? Міліція показала свої документи, покажи і ти свої якісно", - зазначив Стогній.
"У даному випадку Мустафа відмовився якісно показувати документи. Тому його доставили у відділення", - сказав він.
При цьому, за словами радника глави МВС, люди не зобов'язані носити з собою документи.
"Але тоді людина повинна запропонувати варіант можливості встановити свою особу. Якщо можливостей встановити особу немає, міліція зобов'язана доставити людину у відділення і встановити його особу. Мало що?", - сказав Стогній.
Як відомо, раніше в Києві співробітники підрозділу "Беркут" затримали журналіста Найема.
Від “Аратти”: між тим, існує Закон "Про міліцію", який чітко регламентує в яких конкретних випадках співробітник міліції має право перевірити документи у громадянина. Цей самий закон також чітко вказує, що саме повинен зробити співробітник міліції, при затримання громадянина.
Так, п.2 ч. 1 статті 11 закону про міліцію визначає, що співробітник міліції має право перевіряти документи громадянина тільки в одному випадку: "2) перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи, що посвідчують їх особу, а також інші документи, необхідні для з'ясування питання щодо додержання правил, нагляд і контроль за виконанням яких покладено на міліцію".
Окрім цього, існують також процесуальні кодекси, які чітко встановлюють процедуру оформлення громадянина, затриманого за підозрою у скоєнні адміністративного правопорушенння чи кримінального злочину.
Отже, виникає логічне запитання, що ж порушив журналіст Найєм, який "не якісно" показав документи міліціонерам? Чи перебування в салоні автівки вже правопорушення?