На дворі давно ХХІ століття, а українські попи заробляють гроші на високопосадових лохах-“буратінах” |
"Екзорцизм" чи "вигнання бісів" стає суттєвою статтею доходів українських церков. Найпопулярніші антидиявольські служби проходять у храмах і соборах Києва, Донецька, Сум, Одеси, Тернопільської, Львівської, Полтавської та Чернівецької областей, повідомляє ТСН.ua.
Задіяні в цьому священики всіх конфесій.
Поза конкуренцією - старовинна Почаївська лавра біля Тернополя, яка є одним з найвідоміших центрів "опору лукавому", виявили журналісту проекту "Гроші". Панотці зізнаються: основні клієнти борців з нечистими силами - це одержимі високопосадовці, бізнесмени та навіть люди у погонах.
У деяких церквах звільнення від сатани нічого не вартує – принаймні, офіційно, але ще ніхто не відміняв пожертви. У інших гроші за молитви проти диявола беруть не криючись. Наприклад, в церкві Пресвятої Богородиці в Бортничах за кожен сеанс треба платити по 35 гривень.
Заробляють і на продажу відео-молитв проти нечистого, самовчителях та піратських копіях голлівудських трилерів про боротьбу з дияволом.
"Екзорцизм чи вичитка в сьогоднішньому вигляді як є в Україні - це один з видів бізнесу незалежно від того, свідомо це роблять учасники процесу чи ні", - переконаний соціальний психолог Олег Покальчук.
Адже в Україні, де кожний третій п'є заспокійливе (а кожний третій чиновник має липовий диплом про вищу освіту, а один з Президентів гармотно говорити і писати не вміє - прим. “Аратти”), дуже легко списати стреси та нервові зриви на витівки чортів, джинів і тролів. Та вимагати шалену платню за їх вигнання.
"Екзорцизм стає дуже популярним, бо завжди дуже легко перекласти відповідальність за те, що стається з тобою, на духів, демонів, джинів, тролів і так далі", - пояснив Покальчук.