Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Євросоюз не хоче безвізового режиму з Україною?

Назад в СРСР 7267 переглядів

Опубліковано - 29.12.2010 15:44 | Всі новини | Версія для друку

Євросоюз не хоче безвізового режиму з Україною?
Євросоюз не хоче безвізового режиму з Україною?
Євросоюз не дуже зацікавлений у запровадженні безвізового режиму з Україною.

Про це заявив голова місії України при ЄС Костянтин Єлісєєв.

Зокрема, за його словами, метою спроб прийняти у Європарламенті критичну резолюцію щодо України була відмова від Плану дій щодо лібералізації візового режиму.

"Спроби деяких депутатів Європарламенту дійсно, переслідували метою, по-перше, створити негативну атмосферу навколо саміту Україна-ЄС і, по-друге, не дати Україні План дій безвізового режиму", - сказав Єлисєєв.

Представник МЗС підкреслив, що причиною цього був не український фактор, але "певні геополітичні мотиви".

"Деякі столиці ЄС не були зацікавлені в наданні Україні Плану дій в існуючих умовах. На сьогодні ситуація в ЄС щодо відкриття кордонів, на жаль, несприятлива", - наголосив Єлісєєв.

"Саме з цієї причини, а не через ситуацію в Україні, вони не хотіли надавати Києву План дій або, як мінімум, його відкласти", - пояснив він.

Дипломат також зазначив, що "абсолютно неприйнятно, коли, перебуваючи за кордоном, представники певних політсил критикують владу".

"Те, що створюється негативний шлейф щодо України - це правда. Контрпродуктивно використовувати Брюссель як майданчик для досягнення своїх внутрішньополітичних цілей", - вважає Єлісєєв. Він наголосив, що тільки Україна сама може вирішити свої проблеми.

"Ні Євросоюз, ні Європарламент, ні Єврокомісія, при всій моїй повазі до них, не можуть за нас вирішити наші внутрішні проблеми", - заявив Єлисєєв.

Нагадаємо, 22 листопада, в Брюсселі в ході саміту Україна - ЄС Євросоюз надав Україні План дій щодо безвізового режиму.

Від “Аратти”: не можна не помітити, що тональність заяв офіційних осіб МЗС України щодо співробітництва з ЄС все більше нагадує часи СРСР. Нагадаємо, що тоді комуністична влада так само "списувала" провали у зовнішній політиці на дисидентів, які автоматично вважалися агентами західних спецслужб, та спробами Заходу втручатися у внутрішні справи СРСР. Під "внутрішніми справами" тоді вважалися всі факти порушення прав і свобод громадян, які до речі, окрім міжнародно-правових актів, ратифікованих тодішньою державою, були також гарантовані Конституцією СРСР та союзних республік.

Принагідно, ми можемо нагадати посадовцям з МЗС, що нинішній Президент Віктор Янукович, у часи, коли перебував у опозиції, також регулярно зусрічався з європейськими політиками і, кажучи словами Єлісєєва, "контрпродуктивно використовував Брюссель як майданчик для досягнення своїх внутрішньополітичних цілей".

Проте, насправді, ми переконані, причина такого ставлення ЄС у іншому. Бо не опозиція, а влада розганяла Майдан підприємців. Бо не опозиція, а влада застосовує фізичне насильство до журналістів. Бо не опозиція, а влада здійснює кримінальне переслідування політичних опонентів. Бо не опозиція, а влада утаємнює історію і відроджує тоталітарні ідеологічні штампи.

Чи відповідають ці дії європейським демократичним цінностям? Здається відповідь зрозумла всім.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Назад в СРСР»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.