Чи було життя на Марсі? Питання поки відкрите |
Про це пише The Daily Mail.
Ще в 1976 році два американські посадочних модуля Viking, що дослідили грунт на Червоній планеті, зафіксували в ньому наявність органіки, проте тоді експерти NASA вирішили, що вона була принесена цими апаратами з Землі. Якщо б не цей необачний висновок, то між місіями на Марс не було б такої тривалої перерви, і космічна наука могла б просунутися далеко вперед, вважають тепер деякі вчені.
Результати досліджень 34-річної давності були переглянуті після того, як інший американський апарат Phoenix у 2008 році зафіксував на місці своєї посадки на Марсі наявність перхлоратів - найсильніших окисників, які на Землі застосовують, зокрема, для виготовлення вибухових речовин.
У світлі цього відкриття вчені вирішили повторити головний з експериментів місії апаратів Viking, для чого відправилися в пустелю Атакама у Чилі - одне з найбільш посушливих місць на Землі, де умови максимально нагадують марсіанські. Конкретно, як вважають вчені, грунт у цій пустелі аналогічний тому, що на Червоній планеті.
Самі вчені поки як і раніше обережні у судженнях. Вони кажуть, що перегляд результатів колишніх експериментів зовсім не означає, що на Червоній планеті колись існувало життя. Вони лише погоджуються, що нові дані можуть серйозно змінити методику подальших пошуків життя у Всесвіті.
Зараз в NASA розробляють довгострокову програму дослідження Марса, розраховану на наступні два десятиліття.
Область вивчення буде включати дрібнозернисті осадові породи (пил, пісок), крижані шапки на полюсах і такі ділянки, як яри, де колись могла текти вода або досі може просочуватися в грунт.