ЄС застерігає українську владу від застосування кримінального переслідування з політичною метою |
Про це Фюле заявив сьогодні, 11 січня, на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком.
"Я ще раз хочу сказати про необхідність того, щоб кримінальне законодавство не використовувалося для політичних цілей і щоб принципів чесного, справедливого і незалежного правового процесу повністю дотримувалися", - сказав він. Фюле також зазначив, що демократичні цінності є особливо важливими у відносинах України та ЄС.
Відповідаючи на питання журналістів, чи поділяє він враження США та Німеччини про те, що в Україні використовується "вибіркова юстиція", щоб залякати опозицію, Фюле відповів: "Я розділяю таке враження".
Фюле повідомив, що під час зустрічі з Президентом Віктором Януковичем він торкнувся питання кримінального переслідування представників опозиційних політичних сил.
"Я був дуже радий, що Президент уважно слухав те, що я говорив, і зі свого боку я також уважно слухав те, що говорив Президент, коли він пояснював, що йдеться не про вибіркову юстицію. Поки що ми говоримо про сприйняття того, що існує певна проблема", - сказав єврокомісар.
Єврокомісар підкреслив, що ЄС наполягає на дотриманні Україною демократичних принципів.
"Є одне питання, в якому ми не можемо погодитися на якийсь компроміс, і це вірність нашим спільним демократичним цінностям", - заявив він.
За словами Фюле, він піднімав ці питання і на зустрічах із іншими представниками влади.
Він також підкреслив, що влада України в першу чергу сама зацікавлена в існуванні у країні сильної і конструктивної опозиції.
На його думку, процес євроінтеграції – та сфера, в якій влада і опозиція можуть об'єднати свої зусилля.
У свою чергу, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко запевнив Фюле в тому, що влада України готова до співпраці з опозицією в питаннях євроінтеграції.
Як повідомлялося раніше, Фюле прибув до України для зустрічей із владою 10 січня.
Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з Фюле висловив переконання, що політичний діалог між Україною та Європейським Союзом вимагає продовження контактів на високому рівні.