Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія знайшла крайніх у загибелі Президента Польщі

Надзвичайна подія 7298 переглядів

Опубліковано - 12.01.2011 17:55 | Всі новини | Версія для друку

Росія знайшла крайніх у загибелі Президента Польщі
Росія знайшла крайніх у загибелі Президента Польщі
Причиною авіакатастрофи під Смоленськом, у якій загинув президент Польщі Лех Качинський, російські експерти назвали дії головнокомандувача польськими ВПС, який нібито чинив тиск на екіпаж літака.

У крові головнокомандувача польськими військово-повітряними силами генерала Анджея Бласіка, який під час польоту перебував у кабіні пілотів, було виявлено 0,6 проміле алкоголю, заявила у середу голова Міждержавного авіаційного комітету Тетяна Анодіна, представляючи підсумковий звіт слідчої комісії з розслідування обставин трагедії. За даними російської сторони, Бласік фактично примусив екіпаж здійснити посадку, незважаючи на попередження диспетчерської служби летовища.

Психологічний тиск

За словами Анодіної, авіаексперти й авіаційні психологи, в тому числі польські, дійшли висновку, що головнокомандувач ВПС Польщі своєю присутністю в кабіні пілота чинив психологічний тиск на командира екіпажу, в результаті чого той ухвалив рішення про продовження зниження «за невиправданого ризику з метою здійснити посадку за будь-яких умов», зазначила Анодіна.

Крім того, російська сторона стверджує, що у командира президентського літака був прострочений документ про його право на посадку літаків за несприятливих метеорологічних умов, і він понад п'ять місяців не виконував таких завдань. «На основі аналізу всіх результатів розслідування технічна комісія встановила, що безпосередньою причиною катастрофи стало неприйняття екіпажем своєчасного рішення про вихід на запасний аеродром», - наголосила Анодіна. Водночас жодних помилок у діях російських диспетчерів, згідно з висновками, не було виявлено.

Нове напруження

Звіт, який налічує понад 20 тисяч сторінок, у середу було передано офіційному представникові польського керівництва в Москві. Обидві країни дещо зблизилися після спільної жалоби за загиблими. Утім, пізніше з боку польської сторони дедалі частіше стала лунати критика на адресу російських слідчих. Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск нещодавно назвав попередні висновки комісії неприйнятними та помилковими. Тож, експерти не виключають, що передані у середу матеріали з висновками російської сторони призведуть до нового напруження у відносинах двох країн.

Літак президента Польщі Леха Качинського розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Усі 96 осіб, що перебували на борту, загинули. Високопосадова польська делегація летіла на жалобні заходи до Катині, де поховані польські військовослужбовці, розстріляні радянським НКВС навесні 1940 року.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Надзвичайна подія»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.